-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tauragės socialinių būstų skolos artėja prie pusės milijono eurų

ocialinių būstų, priklausančių Tauragės rajono savivaldybei, gyventojų skolos verčia gūžčioti. Šių metų liepos 1 dienos duomenimis, jos jau viršija 360 tūkstančių eurų. Tokius duomenis „Tauragės kurjeriui“ pateikė savivaldybės atstovė spaudai Vytautė Čėsnaitė.
Tauragė
Tauragė / Renaldo Malycho nuotr.

Skolos milžiniškos

2016 m. liepos 1 dienos duomenimis, kaip praneša Tauragės savivaldybės atstovė spaudai Vytautė Čėsnaitė, socialinių būstų skolos, neskaičiuojant skolininkų Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui, sudaro 364 875 Eur.

Didžiausia šių gyventojų skola – savivaldybės bendrovei Tauragės butų ūkis. Šiuo metu ji siekia 212 259 Eur (beveik 52 tūkstančiai Eur sudaro skola už šių butų nuomą).

Didžiulė socialinių būstų gyventojų skola slegia ir Tauragės šilumos tinklus – ji siekia 130 755 Eur.

„Tauragės vandenims“ socialinių būstų gyventojų skola šiuo metu siekia 20 978 Eur, dar 883,55 Eur sudaro delspinigiai.

Sako, kad skolininkus stebi

Pasak savivaldybės atstovės spaudai V.Čėsnaitės, savivaldybė šuo metu turi apie 500 socialinių būstų, dauguma juose gyvenančių žmonių turi įsiskolinimų, esą vieni su skolomis „tvarkosi geriau“ ir iš skolininkų sąrašo būna išbraukiami, kitiems su skolomis sekasi ne taip gerai.

„Savivaldybės administracija nuolatos stebi, kaip su skolomis sekasi tvarkytis 40 labiausiai įsiskolinusių gyventojų, kai kurie yra kviečiami į savivaldybę. Administracija organizuoja susirinkimus su didžiausiais skolininkais, analizuoja, kur yra bėdos. Jeigu skolininkui tikrai yra per brangu gyventi esamame soc. būste, siūlome kitus variantus, su mažesne kvadratūra ar mažesniais patogumais (šildymas malkomis, nėra vandentiekio ir t.t.), sudarome jiems patogų skolų mokėjimo planą. Žinoma, skolos niekur nedingsta, yra gyventojų, kurie elgiasi piktybiškai ir įsiskolinimų nemoka, tokiais atvejais vyksta teisminis procesas ir skolos būna išieškomos, o gyventojai iškeldinami iš socialinio būsto“, – „Tauragės kurjeriui“ rašo V.Čėsnaitė.

Tauragės butų ūkis: tai žaidimas

Tauragės butų ūkio direktorė Edita Vaitkutė-Zinkė sako, kad socialinių būstų gyventojų skolos „velkasi“ jau daugelį metų. Kai kurios esančios beviltiškos.

„Tai savotiškas žaidimas, skolas administruoti, jas išsireikalauti – labai sudėtingas procesas. Vyksta teisminiai ginčai, skolininkus perduodame antstoliams, praeina daug laiko, o naudos mažai“, – sako E.Vaitkutė-Zinkė.

Pasak Tauragės butų ūkio vadovės, yra socialinių būstų nuomininkų, kurie mokesčių tiesiog nemoka, ne visų jų pajamos esančios labai menkos.

„Kai kurie ir versliukus turi, ir kitaip uždarbiauja, tačiau ne viskas visada vieša, sunku tai įrodyti“, – sakė Tauragės butų ūkio direktorė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius