Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turto bankas kariuomenei perduoda Panemunės kareivinių ir Karo mokyklos komplekso pastatą

Panemunės kareivinių ir Karo mokyklos komplekso pastatas
Turto bankas / Panemunės kareivinių ir Karo mokyklos komplekso pastatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Turto bankas Lietuvos kariuomenei perduoda atnaujintą istorinį Panemunės kareivinių ir Karo mokyklos komplekso pastatą. Administraciniame pastate įsikurs Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės štabas, rašoma Turto banko pranešime spaudai.

Kareivinių ir Karo mokyklos kompleksas Panemunėje Rusijos caro potvarkiu iškilo XIX amžiaus pabaigoje. Po Pirmojo pasaulinio karo čia buvo dislokuota Lietuvos kariuomenė, atkelta ir Karo mokykla, kurioje išugdyti iškiliausi Lietuvos karininkai.

Buvęs raštinės pastatas apleistas ir nenaudojamas stovėjo nuo 1993-jų. Kaip ir visas Panemunės kareivinių ir Karo mokyklos pastatų kompleksas jis yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas.

Atnaujinant pastatą atrastas ir restauruotas autentiškas sieninis dekoras. Įrengus pastogę, bendras pastato plotas padidėjo nuo 700 iki 1000 kv. metrų. Iš viso į projektą investuota apie 1 mln. eurų.

Tai šešioliktas Turto banko atnaujintas pastatas. Nuo turto atnaujinimo programos pradžios 2007 metais iš viso buvo parduota daugiau kaip 400 įvairių objektų už 69,5 mln. eurų. Į atnaujinimo projektus investuota daugiau nei 81 mln. eurų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką