Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 22d. 08:57

SBA logistikos centro statybas finansuos „Swedbank“

SBA logistikos centras
SBA nuotr. / SBA logistikos centras

SBA sukirto rankomis su banku „Swedbank“ dėl 12,3 mln. eurų paskolos, kuri bus skirta SBA logistikos centro statyboms. Šis centras bus pirmasis šalia Klaipėdos SBA kuriamo Technologijų ir inovacijų parko plėtros etapas.

„Su partneriu pasirašėme ilgalaikės paskolos sutartį, kuri padės plėtoti projektą, gerokai padidinsiantį logistikos efektyvumą SBA baldų grupės mastu. Kartu žengsime strategine mūsų kryptimi, kurios pamatinis principas – tvari, žaliosiomis technologijomis bei inovacijomis paremta veikla. Ne tik mūsų verslo centruose, gamybos įmonėse, bet ir logistikoje“– sako SBA viceprezidentė Jolanta Grašienė.

SBA nuotr./Jolanta Grašienė
SBA nuotr./Jolanta Grašienė

„Su SBA grupe dirbame jau beveik 15 metų ir padedame jiems įvairiais finansavimo klausimais. Visada norėjome plėsti mūsų bendradarbiavimą ir tikrai nepaprastai džiaugiuosi, kad galėjome prisidėti prie šio projekto – modernaus ir tvaraus logistikos centro. Tvarumas tampa vis svarbesniu verslo vystymo aspektu ir tai, kad vis daugiau nekilnojamojo turto įmonių, įgyvendindamos savo projektus, atsižvelgia į tarptautinius tvarumo standartus ir kriterijus, yra labai džiuginanti tendencija. Tikiu, kad šis projektas ne tik prisidės prie Lietuvos gamybos sektoriaus stiprinimo, bet ir taps pavyzdžiu, kaip statant naujus pastatus svarbu atsižvelgti į jų poveikį aplinkai“, – sako „Swedbank“ Lietuvoje Verslo klientų tarnybos vadovas Antanas Sagatauskas.

Logistikos centras bus statomas, kad atitiktų reikalavimus BREEAM sertifikatui, kuris suteikiamas tik tvariems, draugiškiems aplinkai ir pastato naudotojams bei energetiškai efektyviems pastatams.

„Centre bus įrengtas aplinkai poveikio nedarantis šildymas, paremtas natūralų temperatūrų skirtumą išnaudojančiais šilumos siurbliais. Ant logistikos centro stogo elektrą gamins saulės jėgainė, taip pat čia bus įrengtos inovatyvios, energiją taupančios apšvietimo sistemos. Nuo greitkelio triukšmo pastatą saugos suformuota apželdinta kalva, kuri tuo pačiu vasarą neleis įkaisti patalpoms, o žiemą padės išsaugoti šilumą, o taip vėlgi – bus taupoma energija“ – sako logistikos centrą plėtojančios SBA įmonės „Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.

SBA nuotr./SBA logistikos centras
SBA nuotr./SBA logistikos centras

Logistikos centras užims beveik 30 000 kv. m., iš jų 350 kv. m. – administracinės ir pagalbinės patalpos.

Planuojama, kad pirmasis SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtros etapas – logistikos centras – bus baigtas iki šių metų pabaigos.

Logistikos centras padės SBA baldų sektoriaus įmonėms, gaminančioms produktus Švedijos koncernui IKEA, efektyviau organizuoti tiekimo grandinę, tačiau juo galės naudotis ir kitos šalies įmonės. Logistikos centro operatoriumi bus SBA grupės įmonė „Innovo logistika“.

Bendros investicijos į logistikos centrą sudarys apie 18 mln. Eur.

Unikalios architektūros logistikos centrą projektavo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas bei „Paleko archstudijos“ architektai Bartas Puzonas, Dalia Uogintaitė, Karolina Burbaitė. Techninį projektą parengė „PST projektai“. Statybos darbų rangovu pasirinktas „Panevėžio statybos trestas“.

Visą SBA Technologijų ir inovacijų parko projektą teritorijoje planuojama įgyvendinti iki 2027 metų.

SBA grupei priklauso baldų, tekstilės, nekilnojamojo turto bei investicijų valdymo bendrovės. Baldų gamybos grupę sudaro „SBA baldų kompanija“, valdanti „Klaipėdos baldus“, „Šilutės baldus“, „Germaniką“, „Visagino liniją“, „Mebelain“, taip pat „Kauno baldus“. Tekstilės grupei priklauso „Utenos trikotažas“ kartu su „Šatrija“ ir „Mrija“. SBA taip pat valdo nekilnojamojo turto inovacijų bendrovę „Urban Inventors“, plėtojančią verslo centrus „Green Hall“ Vilniuje ir BLC Kaune, bei investicijų valdymo bendrovę „Capitalica Asset Management“, valdančią verslo centrus „Kauno dokas“ ir „135“ bei planuojančią netrukus pradėti A verslo klasės biurų statybas Rygoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką