Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 gegužės 23d. 10:13

Tyrimas atskleidė būsto pasirinkimo skirtumus tarp vilniečių ir kauniečių

Nuoma
123rf.com nuotr. / Nuoma

Būstą lietuviai renkasi vadovaudamiesi trimis pagrindiniais kriterijais: vieta, kaina ir statytojo patikimumu. Statybų bendrovės užsakymu atliktas tyrimas atskleidė pasirinkimo skirtumus tarp vilniečių ir kauniečių. Sostinės gyventojai didesnį dėmesį skiria būsto aplinkai ir su vieta susijusiems dalykams, o kauniečiai labiau akcentuoja finansinius pasirinkimo aspektus, rašoma pranešime spaudai.

Statybų bendrovės „YIT Kausta“ užsakymu rinkos tyrimų ir nuomonės apklausos bendrovė „Norstat LT“ atliko tyrimą, kurio metu siekta išsiaiškinti, kokiais kriterijais vadovaujantis lietuviai renkasi naują būstą.

Apklausus didžiųjų miestų gyventojus, paaiškėjo, kad 72 proc. lietuvių renkantis būstą svarbiausia vieta, 64 proc. kreipia dėmesį į kainą ir mažas būsto išlaikymo sąnaudas. Taip pat 62 proc. paminėjo gerą susisiekimą ir 41 proc. svarbi stovėjimo aikštelė automobiliui.

Be to, 82 proc. gyventojų statytojo patikimumą vertina pagal garantinių įsipareigojimų laikymąsi ,65 proc. apklaustųjų svarbus įmonės ilgaamžiškumas, 61 proc. stebi finansinį statytojo stabilumą. Kas dešimtas gyventojas teigė, kad renkantis būstą, jam nesvarbu, kas jį pastatė.

Lietuviams svarbiausi – praktiniai aspektai

Statybų bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas teigia, kad lietuviai rinkdamiesi būstą daugiau dėmesio skiria ne estetikai, bet praktiniams dalykams.

„Vieta ir kaina yra fundamentalūs pasirinkimo kriterijai, kuriuos klientai akcentuoja visada. Tačiau tiek iš apklausos rezultatų, tiek iš patirties matome, kad gyventojai vis labiau vertina būstą ir pagal jo funkcionalumą bei atitikimą gyvenimo būdui: kiek kainuos jį išlaikyti, ar patogu bus iš namų nuvykti į darbą, ar vakare bus vietos pasistatyti automobilį šalia namų“, – sako K.Vanagas.

Apklausa atskleidė ir skirtumus tarp miestų. Renkantis būstą vilniečiams svarbesni su vieta ir aplinka susiję būsto klausimai, tokie kaip vieta automobiliui, saugi vaikų žaidimo aikštelė bei vaizdas pro langą. Kauniečiai akcentavo būsto kainą, mažus išlaikymo kaštus, susisiekimą, kaimynus ir netriukšmingą aplinką.

Skiriasi būsto pasirinkimo kriterijai

„Kiekvienas miestas turi savo specifiką, kuri veikia pasirinkimą. Vilniečių pajamos aukštesnės, todėl jie mažiau akcentavo finansinius dalykus, o didesnį dėmesį kreipė į gyvenimo kokybę lemiančius aspektus. Kauniečiai, daugiau dėmesio skyrė praktiniams aspektams – išlaikymo kaštams ir patogiam susisiekimui. Jiems taip pat labai svarbi gera kaimynystė“, – teigia bendrovės vadovas.

Vidutiniškai svarbūs pasirinkimo aspektai didžiųjų miestų gyventojams yra būsto dydis (38 proc.), geri kaimynai (36 proc.), vaizdas pro langą (25 proc.), modernios inžinerinės būsto sistemos (21 proc.), erdvi terasa (18 proc.), sutvarkyta ir apželdinta aplinka (18 proc.).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką