Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Unikali verslo erdvė Lietuvoje: po vienu stogu – ir startuoliai ir rykliai

Vieta, kurioje dirbame, yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, todėl verslininkai bei kūrybininkai nuolat ieško erdvių produktyviam darbui, kur galėtų susitikti su bendraminčiais, dalintis idėjomis ir aptarti naujas galimybes. Viena išskirtiniausių verslo ir kūrybos bendruomenių įsikūrusi Kaune, legendiniame „Drobės“ fabrike.
Dizainerė Augustė Šiupinytė
Interjero dizainerės Augustė Šiupinytė ir Sandra Jarmoškaitė. / „Drobės fabriko“ nuotr.

Fabrikas tavo kūrybai

„Drobės fabrikas“ – analogų Lietuvoje neturinti erdvė. Daugiau nei šimtmečio senumo statinys buvo pertvarkytas taip, kad autentiškai tarnautų naujai paskirčiai, o istorinės pastato detalės nebuvo sunaikintos ar paslėptos. Priešingai – jos naudojamos naujam kūrybos spindesiui įkvėpti.

Vos įžengus į milžinišką industrinį pastatą apima jausmas, kad patenki į kitą pasaulį, kuriame viskas įkvepia ir yra neįprasta – nuo architektūrinių formų iki įvairių interjero sprendimų, spalvingų paveikslų ant fabriko sienų, įvairių meno objektų, išsibarsčiusių po patalpas.

Įspūdingos erdvės ir dideli langai, išsaugantys aplinkos erdvumą ir šviesumą, suteikia laisvės ir komforto pojūtį, o subtili neutralių spalvų paletė skatina idėjų generavimą čia įsikūrusiems verslams.

Atveria kūrėjų aukštą

„Drobės fabriko“ vystytojai jau šį rudenį atveria naujai rekonstruotą 4-ąjį pastato aukštą kūrėjams. Kauno miesto ikona tapusiame pastate greitu metu atvers duris ir viena įdomiausių pastato dalių – viršutinis aukštas, kuris lankytojus iš pirmo žvilgsnio žavi dėl patalpų aukščio bei išskirtinai didelių langų.

Vien dėl jų galima praleisti valandas panirus į vaizduotę, tačiau visame aukšte apstu įkvepiančių erdvių, skirtų tam, jog pailsėjus kiltų naujų idėjų, pavyktų pažvelgti į kūrybą kitu kampu.

Ketvirtame pastato aukšte bus įrengtas židinys, tapsiantis traukos centru, kur žmonės galės susirinkti pasikalbėti, atgauti jėgas ir pasisemti naujų idėjų. Greta įrengtose laisvalaikio erdvėse kabės hamakai, o šalia esančioje virtuvėje bei valgomajame prie kavos puodelio bus aptariama skirtingų krypčių kūrėjų idėjos ir sąlyčio taškai bendradarbiavimui.

Šiame aukšte bus įrengiamas tiesioginis išėjimas į vidinę lauko terasą, tad semtis kūrybos galėsite ir sėdėdami sėdmaišyje, žvelgdami į dangaus panoramą.

„Drobės fabriko“ nuotr./Interjero dizainerės Augustė Šiupinytė ir Sandra Jarmoškaitė.
„Drobės fabriko“ nuotr./Interjero dizainerės Augustė Šiupinytė ir Sandra Jarmoškaitė.

Patalpos, skirtos suburti kūrėjus į bendruomenę

„Mes kuriame ne darbo ar verslo erdvę, mes kuriame talentingų bei sėkmingų žmonių bendruomenę, – sako „Drobės” direktorius Laimonas Daniliauskas. – Siekdami sukurti pridėtinę vertę savo nuomininkams ir lankytojams sukūrėme erdves, kuriose jie gali keistis idėjomis ir užmegzti ryšius su žmonėmis, jau sėkmingai dirbančiais versle, o tai – nemenkas iššūkis.“

Paklaustas, koks šio projekto pagrindinis tikslas, įmonės vadovas patikslino:

„Mūsų prioritetas – suburti bendruomenę, kurioje žmonės jaustųsi patogiai, kad galėtų susitelkti į darbą ir inovacijas. Dedame visas pastangas, kad sukurtume komfortišką aplinką, kurioje kiekvienas kūrėjas galėtų realizuoti save.“

Laisvos erdvės sparčiai pildosi

Susidomėjimas tokiu centru yra didelis: jame įsikuria įvairios įmonės – nuo mažų pradedančiųjų iki didelių grupių ir žinomų užsienio technologijų milžinų.

22 000 kvadratinių metrų ploto erdvėse apstu skirtingų verslų, kurie vienas kitą papildo bendromis idėjomis bei projektais.

Kitame „Drobės“ vystymo etape bus sukurtos kūrybinės laboratorijos smulkiems verslams, tad susidomėjusius kviečiame sekti naujienas „Fabriko" tinklapyje, „Instagram paskyroje ir „Facebook puslapyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius