Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 1d. 16:09

Uteniškė, prižiūrinti vyrą po insulto, laukia paramos būsto pritaikymui – ją gaus negreit

Insultas Atvirumo galia
„Fotolia“ nuotr. / Insultas

Perskaičiusi straipsnį apie paramą žmonių, turinčių negalią, būsto pritaikymui, į 15min redakciją kreipėsi moteris vardu Jūra. Ji prašė pagelbėti – mat savivaldybės paramos ji laukianti ilgai, bet reikalai esą juda labai lėtai. Vis dėlto teks apsišarvuoti kantrybe – Utenos rajono savivaldybė remiasi nustatyta tvarka ir paramą žada negreit.

„Kreipiuosi į jus pagalbos. Dėl būsto pritaikymo. Mano vyras turi 80 proc. negalią po insulto. Sunku man vienai tvarkytis... Kreipiausi į Utenos savivaldybę, bet viskas juda labai lėtai“, – guodėsi moteris.

Ji nurodė, kad pareiškimą savivaldybei pateikė 2018 m. liepos 15 d. Taip pat šįmet sulaukė skambučio, kurio metu pranešta, kad eilėje jie laukia esą 5–7-ti.

Pateikė kitokius duomenis

Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rima Lukoševičienė pateikė kiek kitokius duomenis. 15min ji teigė, kad dėl būsto pritaikymo neįgalaus vyro poreikiams ponia Jūra 2019 sausio 3 d Utenos rajono savivaldybės administracijoje pateikė prašymą.

Nustatyta tvarka prašymas užregistruotas ir jos neįgalus vyras įrašytas į būsto pritaikymo eilę Utenos savivaldybėje.

„Apie tai pareiškėja buvo informuota telefonu. Ji šiuo metu laukia eilėje 9 numeriu“, – patikslino ji.

Paskutiniam 2019 m. būstas pritaikytas asmeniui, kurio prašymas buvo pateiktas 2018 m. kovo mėn. Savivaldybė būsto pritaikymo darbus vykdo vadovaudamasi Būsto pritaikymo neįgaliesiems finansavimo aprašu, patvirtintu Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu (2019-02-19, Nr. A1-103).

Į prioritetų sąrašą nepatenka

Kasmet pritaikomų būstų skaičius priklauso nuo gaunamų lėšų dydžio iš valstybės ir savivaldybės biudžetų šiai priemonei ir nuo darbų kiekio pritaikomiems būstams.

R.Lukoševičienės teigimu, prioritetas teikiamas, jei neįgalusis lanko ugdymo įstaigą, dirba arba jam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ir paskirtos dializės procedūros.

„Minimas pilietis nepatenka į prioritetų sąrašą, todėl darbai bus vykdomi bendros eilės tvarka, preliminariai 2021 metais, nes vidutiniškai per metus pritaikomi 5–6 būstai“, – aiškino ji.

Šiuo metu savivaldybėje eilėje būstus pritaikyti laukia 24 asmenys.

Pastebėjote nepritaikytą vietą judėjimo negalią turintiems žmonėms? Praneškite apie jas, el. paštu atvirumogalia@15min.lt siųsdami nuotraukas ar vaizdo įrašą 15min.lt.

Projekto „Atvirumo galia“ autoriai susisieks su tokios vietos savininku(-e) ir informuos apie problemą, pasiteiraus apie priežastis ir paklaus, kokių sprendimų bus imtasi. Po kiek laiko bus dar kartą susisiekta ir pasiteirauta, ar problema iš tiesų išspręsta. Skatinkime pokyčius kartu!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką