Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

D.Grybauskaitės namą energija aprūpins unikalaus dizaino saulės elektrinė

Prezidentės Dalios Grybauskaitės namą energija aprūpins Lietuvos gamintojų įrengta saulės elektrinė. Ant kadenciją baigiančios valstybės vadovės privačios rezidencijos įrengta 7 kW galingumo jėgainė.
D.Grybauskaitės namą energija aprūpins unikalaus dizaino saulės elektrinė.
D.Grybauskaitės namą energija aprūpins unikalaus dizaino saulės elektrinė. / Bendrovės nuotr.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, bendrovės „Solet Technics“ atstovai sako, kad prezidentės namo ranga besirūpinančių asmenų kreipimosi ir užsakymo sulaukė pernai liepos 10 d., projektas užbaigtas š. m. liepą, šiuo metu jau gaminama elektros energija. Elektrinės įrengimas užtruko kiek ilgiau nei paprastai, nes darbai buvo vykdomi etapais ir iš anksto derinami su kita statybų veikla, todėl pavyko užtikrinti estetišką jėgainės instaliaciją. Pastarasis užsakymas lietuviškų saulės jėgainių gamintojams tapo išskirtiniu ne tik dėl užsakovo. Unikalus ir prezidentės pasirinktas saulės modulių dizainas.

„Išgirstas prezidentės architekto prašymas įrengti saulės modulius su juodais rėmais, juodu pagrindu ir mėlynais fotoelementais, buvo gan retai pasitaikantis. Tokį užsakymą įgyvendinome vos kelis kartus. Paprastai saulės modulių su mėlynais fotoelementais pagrindas yra baltas“, – pasakoja saulės modulių gamintojos bei elektrinių statytojos „Solet Technics“ pardavimų direktorius Tomas Ridikas.

Bendrovės nuotr./D.Grybauskaitės namą energija aprūpins unikalaus dizaino saulės elektrinė.
Bendrovės nuotr./D.Grybauskaitės namą energija aprūpins unikalaus dizaino saulės elektrinė.

Techniniu požiūriu tokie moduliai nesiskiria nuo įprastų, tačiau dizainas unikalus.

Ant šalies vadovės namo stogo įrengta saulės elektrinė nesinaudojant jokiomis kompensacinėmis išmokomis iš Europos Sąjungos ir Klimato kaitos programos lėšų. Tiesa, iki birželio 10 d. gyventojai, norintys tokiu būdu finansuoti saulės elektrinių įsirengimą, Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) galėjo teikti prašymus. Liepos vidury bus paskelbti visi gavę finansavimą. Skaičiuojama, kad dėl šios priežasties šių metų vasarą saulės elektrinių įrengimo užsakymų skaičius bus rekordinis. Kitas šaukimas pagal tą pačią programą planuojamas 2020 m. sausį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius