Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcija vėl įstrigs? Planuotų 0,5 mln. eurų šiemet neskirta

Vilniaus koncertų ir sporto rūmai iki 2023 metų turėtų pavirsti į modernų kongresų centrą, tačiau šiemet tam planuotų pusės milijono eurų neskirta. Finansų ministerija tvirtina, kad rekonstrukcija nėra atšaukta, tačiau šį projektą dar peržiūrės ir įvertins Vyriausybė. Tuo tarpu viešbučių atstovai piktinasi dėl nežinios ir projekto vilkinimo. „Verslas susiplanavo ir tas atidėliojimas bei žinių neturėjimas yra labai blogas dalykas“, – 15min pabrėžė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė. ‎‎
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai / Norberto Tukajaus nuotr.

1971-aisiais statytų ir jau seniai nebenaudojamų Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pavertimas moderniu kongresų centru prieš kelerius metus buvo pripažintas reikšmingu valstybei ekonominiu projektu.

Iki 2023 metų planuoto įrengti kongresų centro, kuriame įsikurs 2,5 tūkst. vietų posėdžių salė, veiks konferencijos, parodų salės, maitinimo erdvės, nekantriai laukia ir šalies turizmo verslas.

Vilniaus kongresų centro projektas
Vilniaus kongresų centro projektas

Tačiau nors Valstybės investicijų programoje 2021 metams buvo numatyta skirti 515 tūkst. eurų projekto rengimui, šiemet šių lėšų neskirta.

„2021 m. valstybės biudžete finansavimas Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijai ir pritaikymui kongresams, konferencijoms ir kultūriniam renginiams neįtrauktas“, – 15min informavo Finansų ministerija.

Ministerija: tai nereiškia, kad projektas stabdomas

Ar tai reiškia, kad projektas stabdomas? Finansų ministerija patikina, kad ne, tačiau priduria, kad projektą dar įvertins „atsakingos institucijos“.

„Tai, kad minėtam projektui finansavimas 2021 m. valstybės biudžete nebuvo numatytas, dar nereiškia, kad projektas nebus vykdomas.

Šio projekto tolesnis įgyvendinimas ir finansavimo galimybės priklausys nuo Vyriausybės sprendimo, kurį ji priims įvertinusi atsakingų institucijų pasiūlymus dėl projekto įgyvendinimo tęstinumo, apimties bei konkrečių terminų. Tikimasi, kad sprendimai dėl projekto įgyvendinimo turėtų būti priimti šių metų pirmame ketvirtyje“, – rašoma Finansų ministerijos atsakyme 15min.

Kokios institucijos peržiūrės šio projekto statusą bei galimus terminus ministerija nedetalizavo.

Dar pernai atrodė, kad projektas juda į priekį. Turto bankas pernai tvirtino, kad šių metų viduryje jau skelbs rangos darbų konkursą, o rangos darbų pradžia buvo numatyta 2021 metų pabaigoje – 2022 metų pradžioje.

Turto banko Komunikacijos skyriaus komunikacijos konsultantė Jolita Skinulytė-Niakšu 15min informavo, kad šiuo metu, atsižvelgiant į ekspertinio vertinimo išvadas, baigiamas koreguoti techninis projektas. Tačiau ji tikino negalinti konkrečiai pasakyti, kada bus skelbiamas rangos darbų konkursas.

„Rangos darbai numatyti tik 2022 m., tuomet ir būtų reikalingos didelės investicijos. Šiuo metu Vyriausybės nutarimas, kuriuo remiantis vykdomi buvusių Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos darbai, nėra pakeistas. Dėl detalesnių komentarų siūlytume kreiptis į Vyriausybę“, – teigė Turto banko atstovė.

Valstybės investicijų programoje 2021 metams buvo numatyta skirti 515 tūkst. eurų, 2022-aisiais pradėtiems darbams finansuoti – 16 mln. 685 tūkst. eurų. Iš viso projektui buvo numatyta 29 mln. eurų.

Vytauto Luchtano nuotr./Prie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų
Vytauto Luchtano nuotr./Prie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų

E.Šiškauskienė: tas atidėliojimas yra labai blogas dalykas

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė 15min tvirtino, kad Rinktinės gatvėje esančių Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcija verslui yra labai opi tema.

„Tuos viešbučius Rinktinės ir Konstitucijos gatvėse verslininkai statė ir pusę milijardo investavo neatsitiktinai. Planuota sporto rūmus paversti kongresų rūmais, todėl ši infrastruktūra būtų tobulai tikusi. Jei vyksta 1,5 tūkst. žmonių renginys, o viešbučiai turi po 200–300 kambarių, viskas gražiai susidėlioja: keturių žvaigždučių viešbučiai „Hilton“, „Marriott“, trijų – „Ibis“, toliau yra „Radisson Blu“ ir kiti. Viskas pasiekiama pėsčiomis“, – vardijo E.Šiškauskienė.

Tuos viešbučius Rinktinės ir Konstitucijos gatvėse verslininkai statė ir pusę milijardo investavo neatsitiktinai.

Todėl, pasak jos, pasiruošęs ir šalia investavęs verslas norėtų aiškumo dėl šio projekto.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Evalda Šiškauskienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Evalda Šiškauskienė

„Verslas susiplanavo, todėl tas atidėliojimas ir žinių neturėjimas yra labai blogas dalykas, nes mes, verslas, buvome patenkinti, kai projektui buvo skirta apie 29 mln. eurų, jis pripažintas ekonominės svarbos objektu. Bet nėra politinės valios, kad kas nors paimtų ir iki galo pabaigtų“, – apgailestauja E.Šiškauskienė.

Ji vylėsi, kad Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcija nebus pamiršta, nes tam laikotarpiui, kai atsigaus turizmas, reikia ruoštis iš anksto. Ir nors šalies verslininkai tikėjosi, kad Lietuva pirmoji pasistatys modernų kongresų centrą, tokius jau statosi latviai ir estai.

„Kiek daug kalbama apie kitus objektus, o apie sporto rūmus – tyla. Tikrai širdį skaudėjo, kad taip greitai koncertų salėms vietoj Profsąjungų rūmų konkursus suorganizavo, o šitas projektas vis tempiasi su pažadais. Tai mus, kaip verslininkus, stebina, nes verslo turistas palieka keturis kartus daugiau pajamų negu eilinis turistas – tie pinigai tiesiai į biudžetą“, – teigė verslininkų atstovė.

Planai vietoj Vilniaus koncertų ir sporto rūmų įrengti modernų kongresų centrą gyvuoja jau šešerius metus – nuo tada, kai 2015 metais Turto bankas šį pastatą perėmė iš bankrutuojančios Ūkio banko investicinės grupės.

Tiesa, pirmieji bandymai buvo nesėkmingi – Turto bankas nutraukė ir 2016 metais paskelbtą konkursą pastato rekonstrukcijai, ir vėliau pradėtas derybas su bankrutuojančios Vilniaus statybų bendrovės „Active construction management“ (buvusi „Irdaiva“), restruktūrizuojamos įmonės „LitCon“ ir „Pamario restauratoriaus“ konsorciumu.

Po rekonstrukcijos Vilniaus kongresų centro plotas sieks 18 000 kv. m. Rekonstruotame centre bus įrengta 2 500 vietų didžioji posėdžių salė, veiks konferencijų centras su 10 daugiafunkcių transformuojamų konferencijų salių po 156–500 vietų, susitikimų kambariai, kabinetai kongresų ir konferencijų organizatoriams, pranešėjams, aptarnaujančiam personalui, įvairios maitinimo erdvės bei parodų salės.

Tuo pat metu Vilniaus miesto savivaldybė pasirengusi apsaugoti ir įamžinti šio pastato prieigose esantį objektą – valstybės saugomą Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių vietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką