Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybė už 1,8 mln. eurų parduoda pastatą greta prezidentūros

Parduodamas namas Liejyklos g. Vilniuje
Vilniaus sav. nuotr. / Parduodamas namas Liejyklos g. Vilniuje
Šaltinis: 15min
1
A A

Vilniaus miesto savivaldybė savo turto portfelyje turi nemažai nekilnojamojo turto. Dažniausiai tai negyvenamos palėpės arba netvarkingi būstai, tačiau šis, 1940 metais statytas pastatas išsiskiria ne tik savo kaina, bet vieta ir galimybėmis. Analitikų teigimu, įsigijus pastatą galima būtų įrengti ir papildomai pastatyti rinkai patrauklius butus.

Vilniaus miesto savivaldybės Turto departamento vadovo Vyginto Jako teigimu, 573,76 kv. m ploto, 2 aukštų mūrinis pastatas adresu Liejyklos g. 8 miestui nėra reikalingas.

„Pastatai parduodami, nes jie nėra reikalingi, savivaldybė jų nenaudoja. Pardavus pastatus, gautos lėšos bus panaudojamos būtiniausioms miesto reikmėms“, – 15min atsiųstame komentare teigia jis.

Pastatas parduodamas už pradinę 1,8 mln. eurų kainą. Į šią sumą įeina ir 0,08 ha ploto žemės sklypas, už kurį Turto bankui pirkėjas turės sumokėti beveik 720 tūkst. eurų.

Vilniaus sav. nuotr./Parduodamas namas Liejyklos g. Vilniuje
Vilniaus sav. nuotr./Parduodamas namas Liejyklos g. Vilniuje

Anot V.Jako, įsigijęs pastatą asmuo galės jį suremontuoti.

„Pastatai nėra įrašyti į Kultūros vertybių registrą, tačiau yra valstybės saugomos nekilnojamosios kultūros vertybės – Vilniaus senamiesčio, paskelbto kultūros paminklu, teritorijoje. Kultūros paveldo objektų naudojimas ir tvarkymas bei kitų statinių, esančių jo teritorijoje, statybos (remonto, rekonstrukcijos) darbai reglamentuojami Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu bei kitais teisės aktais“, – komentavo Turto departamento vadovas.

Pastatas miestui priklauso nuo 1998 metų, kai jį nutarimu perdavė Vyriausybė. Patalpas ilgą laiką nuomojosi įmonė „Fondas statyboms vystyti“, o nuo 2012 metų – bendrovė „AVPRO“

Asmeninio archyvo nuotr./Robertas Žulpa
Asmeninio archyvo nuotr./Robertas Žulpa

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Inreal“ analitikas Robertas Žulpa 15min teigė, kad šio objekto kaina dabar yra pakilusi. Jis pirmą kartą pardavime jį pastebėjęs 2015 metų rugsėjį, kai pastato kaina aukcione siekė 1,79 mln. eurų.

Pasak analitiko, pridėtinės vertės objektui prideda tai, jog sklype yra vystymo galimybė, tačiau statybų išlaidos greičiausiai būtų labai didelės.

„Vystant bet kokios paskirties objektus šiame sklype, reikėtų įrenginėti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, nes sklype nebeliktų vietos automobiliams. Požeminės automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo išlaidos senamiestyje dažnai būna sunkiai prognozuojamos ir tai gali labai stipriai pabranginti statybas“, – tikina R.Žulpa.

Vilniaus sav. nuotr./Parduodamas namas Liejyklos g. Vilniuje
Vilniaus sav. nuotr./Parduodamas namas Liejyklos g. Vilniuje

Pasak jo, papildomai 0,08 ha ploto sklype prie esamo 573,76 kv. m ploto pastato būtų galima pastatyti naują apie 640 kv. m ploto pastatą, todėl, vertindamas pardavimo kainą, išskiria esamo pastato ir potencialiai galimo pastatyti turto vertes.

R.Žulpos teigimu, neįsigilinus į esamo pastato būklę, jo vertė galėtų siekti apie 0,8–1,1 mln. eurų, o galimo – 0,3–0,4 mln. eurų.

„Preliminariai bendrą turto kainą vertinčiau tarp 1,1–1,5 mln. eurų. Tačiau ši vertė gali gerokai skirtis nuo realios, kadangi įsigilinus į turtą ir specifikacijas gali paaiškėti įvairių niuansų, kurie gali arba mažinti, arba didinti turto vertę“, – kalbėjo jis.

Vilniaus sav. nuotr./Parduodamas namas Liejyklos g. Vilniuje
Vilniaus sav. nuotr./Parduodamas namas Liejyklos g. Vilniuje

„Inreal“ analitiko manymu, patraukliausia šio turto panaudojimo alternatyva galėtų būti gyvenamosios paskirties projekto vystymas su komercinėmis/prekybinėmis patalpomis pirmame aukšte.

„Prie esamo pastato pastačius potencialiai galimą naują plotą, abiejuose korpusuose būtų galima įrengti apie 10–15 butų, kurie dėl ypač patrauklios vietos greičiausiai labai greitai surastų pirkėjus. Taip pat kaip viena iš alternatyvų, atsižvelgus į lokaciją, galėtų būti viešbučio vystymas, tačiau tokios alternatyvos įgyvendinimas, mano manymu, yra sunkiai tikėtinas, kadangi objekto plotas yra per mažas, norint įrengti patrauklų viešbutį.

Toks objektas yra be abejonės patrauklus investuotojams, kadangi tokių objektų pardavimui senamiestyje yra labai mažai ir su laiku jų dar mažės. Tačiau, kad ir koks patrauklus objektas tai būtų, viskas atsimuša į kainą. Jeigu objekto nenupirko per 2 metus už prašomą kainą, vadinasi, tai aiški indikacija, jog kaina turi būti koreguojama“, – svarstė R.Žulpa.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką