Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 26d. 12:52

Buvusio „Snoro“ akcininko Raimondo Baranausko namo vietoje – biurų ir butų kompleksas

Algirdo gatvėje iškils naujas administracinių ir gyvenamųjų patalpų kompleksas iškils
„Kenova Asset Management“ nuotr. / Algirdo gatvėje iškils naujas administracinių ir gyvenamųjų patalpų kompleksas iškils

Bendrovė „Kenova Asset Management“ plėtos naują biurų ir butų kompleksą Naujamiestyje, Algirdo gatvėje. Statybos darbus planuojama pradėti 2019 m. antroje pusėje., investicijos sieks 20 mln. eurų. Anksčiau čia buvo nuo teisėsaugos pasislėpusio buvusio „Snoro“ akcininko Raimondo Baranausko namas, kuris buvo nugriautas.

Naujas administracinių ir gyvenamųjų patalpų kompleksas iškils Algirdo g. 0,5 hektarų sklype, kuris jau daugelį metų buvo apleistas ir neprižiūrimas. Čia buvusiame ištaigingame name gyveno R.Baranauskas, tačiau jam pabėgus, sklypas liko apleistas, vėliau jį iš valstybės įsigijo privati bendrovė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus centre stovi apleistas Raimondui Baranauskui priklausantis namas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus centre stovi apleistas Raimondui Baranauskui priklausantis namas

Pasak „Kenova Asset Management“ direktoriaus Kęstučio Faktorovičiaus, investuoti į šį sklypą buvo nuspręsta dėl kelių priežasčių.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus centre stovi apleistas Raimondui Baranauskui priklausantis namas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus centre stovi apleistas Raimondui Baranauskui priklausantis namas

„Naujamiestis dėl greta besidriekiančio senamiesčio, itin patogaus susisiekimo ir gerai išvystytos infrastruktūros jau kuris laikas yra labai patrauklus rajonas ne tik verslo atstovams, bet ir gyventojams. Sieksime sukurti pavyzdinį projektą, kuriame artimoje kaimynystėje apjungsime verslo keliamus aukščiausius standartus biurui ir kokybinius gyventojų poreikius naujam būstui”, – teigia K.Faktorovičius.

Kompleksą sudarys apie 8 500 kv. m ploto gyvenamosios ir administracinės paskirties patalpos. Statybos darbus planuojama baigti 2021 m.

Uždarame įmonės skelbtame konkurse dalyvavo 5 Lietuvos ir užsienio šalių architektų komandos. Laimėtojus rinko nepriklausoma 7 narių komisija, kurios gretose buvo Vilniaus miesto savivaldybės vyriausias architektas Mindaugas Pakalnis, paveldosaugininkas Vitas Karčiauskas, architektai Edgaras Neniškis, Tadas Balčiūnas ir Diana Sabaliauskienė bei kt.

Konkurso dalyviams buvo keliamas tikslas – sukurti modernios architektūros su unikaliu vidaus planavimu projektą, kuris ne tik darniai įsilietų į Vilniaus Naujamiesčio rajonui būdingą architektūrinį ansamblį, bet ir suteiktų jam išskirtinumo. Konkurso nugalėtojais geriausiai šią viziją išpildę tapo Lietuvos ir Danijos įmonių „Archinova“ ir „PLH Arkitekter A/S“ architektų komanda.

Pasak konkurso laimėtojų, tikslas buvo sukurti naują biurų pastatą su moderniomis darbo vietomis ir patraukliomis gyvenamosiomis erdvėmis. „Biurų pastato natūralaus akmens fasadas puikiai derės su aplinkiniais pastatais. Gyvenamojo pastato fasadas sukurs lengvą kontrastą su biurų pastato spalvomis. Pirmame aukšte suprojektuotas atviras ir peršviečiamas stiklinis fasadas atvers čia vykstantį kasdienį gyvenimą“, – teigia „PLH Arkitekter A/S“ vadovas Steen Enrico Andersen.

Tai bus pirmasis Lietuvos banko valdymo įmonės licenciją gavusios bendrovės „Kenova Asset Management“ plėtojamas projektas. Į šį nekilnojamojo turto objektą Algirdo g. investuoti pageidaujantys fiziniai ir juridiniai asmenys tai padaryti galės jau šių metų pabaigoje per investicinę bendrovę „Kenova Mixed Fund I“. Šiuo metu investicinė bendrovė yra pateikusi prašymą Lietuvos bankui dėl investicinės veiklos licencijos išdavimo.

„Kenova Asset Management“ valdybai vadovauja buvęs ilgametis „Danske bank“ Lietuvos filialo generalinis direktorius Gintautas Galvanauskas. Joje taip pat dirba vienas „Practica Capital“ investicijų fondo steigėjų Anatolijus Faktorovičius. „Kenova asset management“ komandos branduolį sudaro didelę patirtį NT projektų valdyme turintys specialistai ir patyrę NT pardavėjai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką