2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Vilniaus Panerių seniūnijos gyventojai: nenorime taršių gamyklų prie namų

Vilniaus savivaldybė tęsia bendrojo plano koncepcijų pristatymą miesto bendruomenėms. Gyventojai, ypač dalies rajonų, labai nepatenkinti numatomais sprendiniais. Panerių seniūnijos bendruomenių atstovai įsitikinę, kad pramoninės zonos šalia jų namų pablogins jų gyvenimo kokybę. Ir argumentai, kad pramonė čia planuota visais laikais, jų neįtikina – jie kelia klausimą, kodėl buvo leidžiama registruoti namų valdas šioje teritorijoje.
Susitikimo akimirka
Susitikimo akimirka / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kol kas bendrojo plano projektas nėra parengtas – pristatomos koncepcijos, pradedami aptarimai su bendruomenėmis, kurių nariai kviečiami aktyviai dalyvauti procese.

Panerių seniūnijos žmonės sunerimę

Panerių seniūnijos gyventojų bendruomenės šiuo klausimu išties aktyvios. Net ir darbo dieną, 16 val., žmonių savivaldybės salėje susirinko daug. Trakų Vokės, Kuprioniškių ir jų apylinkių gyventojai tvirtina išties turintys dėl ko nerimauti. Pagal bendrojo plano koncepcijas, Lentvario ir Kuprioniškių zonos, kurios apima šią miesto dalį, yra numatytos pramonei. Ir kad ta teritorija, skirta pramonei, plečiasi.

Pasak „Vilniaus plano“, kuris ir rengia Vilniaus bendrąjį planą, projekto vadovo Mindaugo Grabausko, miesto planuoja dvi dideles pramonines teritorijas – minėtą Lentvario kryptimi ir Oro uosto apylinkėse esančią zoną. Panerių seniūnijoje gyvenamosios paskirties teritorijos nėra prioritetinės, prioritetas gyvenamajai statybai yra Pilaitėje, Ukmergės gatvės prieigose ir t.t.

Tačiau M.Grabauskas nesutinka su gyventojų priekaištais, kad pramoninės zonos kaimynystėje blogins jų gyvenamąją aplinką, nes pramonės objektai terš aplinką. „Pramonė negali būti tarši, negali bloginti aplinkinių gyvenamųjų rajonų gyventojų sąlygų. Nė vienas objektas neiškils be poveikio aplinkai vertinimo“, – teigė jis, į ką gyventojai atsakė primindami, kad poveikio aplinkai vertinimą užsako patys naujų objektų statytojai, tad jų objektyvumu pagrįstai abejojama.

Pastabų – ne viena

Gyventojai turi pastabų bendrojo plano rengėjams. Panerių seniūnijos bendruomenės atstovai ir Seimo narys Linas Balsys pateikė visą sąrašą, su kuo jie nesutinka bendrojo plano keitimo koncepcijose.

Pirmiausia nesutinkama su numatyta taršios pramonės Zigmantiškių (Lentvario) zona, planuojama tarp K.Ostrogiškio ir Fabriko gatvių. Kitas dalykas – siūloma panaikinti draudimą vystyti aplinkines teritorijas, neapribojant privačių investicijų į būsto statybą, pramonės zoną keičiant į gyvenamąsias teritorijas.

Gyventojai nepritaria ir tam, kad nemaža dalis seniūnijos teritorijos šalia Vokės upės lieka žemės ūkio paskirties, jie pageidautų, jog būtų leista atkurti namų valdas.

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Trakų Vokės rūmai
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Trakų Vokės rūmai

Dar vienas dalykas – gyventojai ragina spręsti inžinerinės infrastruktūros klausimus (gatvių apšvietimą, vandentiekį, kanalizaciją). Bendrojo plano rengėjai tvirtina, kad būtent pramoninės zonos plėtojimas leis šiuos tinklus įdiegti ir gyventojams.

Individualių namų savininkų bendrija „Vokės kalvos“ pareiškė kategoriškai prieštaraujantys vienoje iš koncepcijų numatytai „neprioritetinės pramonės įmonių plėtros“ teritorijai tarp J.Tiškevičiaus, Leipalingo g. ir Senojo Gardino plento. Šie gyventojai taip teigia neprieštaraujantys dėl mažaukščių namų gyvenamosios paskirties teritorijos plėtros arba paliekant neužstatytas teritorijas.

Siūlo atsižvelgti į pasikeitusią situaciją

Kuprioniškių bendruomenė irgi yra pateikusi savas pastabas. Jie visų pirma prašo atkreipti dėmesį į sprendimus dėl atliekų saugojimo, rūšiavimo ir utilizavimo/sąvartyno teritorijos, dėl žaliųjų zonų palei Vilniaus miesto pakraštį ir dėl galimybės numatyti ne pramonės teritorijas, bet gyvenamosios ar komercinės paskirties teritorijas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Grabauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Grabauskas

Gyventojai įsitikinę, kad teiginiai, jog remiamasi iki šiol galiojančiais bendrojo plano sprendiniais, priimtais dar 1998 metais, neteisingi. Nes esą per 20 metų miestas gerokai pasikeitė. Kai kurių gyvenviečių dar net nebuvo ar stovėjo vienas-du seni namai, o dabar išsiplėtė ištisos gyvenvietės, tarkim, Trakų Vokėje gyventojų skaičius išaugo iki 5 tūkst.

Vilniaus savivaldybė tikina, kad į gyventojų nuomonę atsižvelgta bus. Apie gyventojų nuomonę sužinos ir tarybos nariai, nes būtent politikai ir priims galutinį sprendimą dėl bendrojo plano. Tikimasi bendrąjį planą parengti iki šių metų pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką