Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 9d. 10:02

Vilniaus senamiestyje esančiame Pranciškonų vienuolyne planuojama įrengti svečių namus

Pranciškonų kvartalas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Pranciškonų kvartalas

Mažesniųjų brolių pranciškonų (konventualų) ordino vienuolynas viename iš savo valdomų pastatų sostinės centre suplanavo pokyčius. Pranciškonų gatvėje esančiame nenaudojamame pastate ketinama įrengti svečių namus. Vienuolyno atstovų teigimu, rekonstrukcija turėtų atsieiti apie 800 tūkst. eurų.

Projektiniuose pasiūlymuose, kuriuos parengė įmonė „Renova“, rašoma, kad planuojama rekonstruoti mokslo paskirties pastatą Pranciškonų gatvėje.

„Korpusas 3C2p (Unik. Nr. 1001-8000-4063), dviejų aukštų su pastoge mokslo paskirties (buv. vienuolyno pastatas). Esamas bendras pastato plotas 872.21 m2. Pastatas iš viso komplekso vienintelis nenaudojamas – be inžinerinės infrastruktūros ir vidaus apdailos“, – rašoma dokumente.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Pranciškonų kvartalas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Pranciškonų kvartalas

Teigiama, kad naujieji svečių namai bus skirti apgyvendinti rekolekcijų dalyvius (žmones, kurie dalyvaus dvasinio ugdymo paskaitose).

„Pirmame aukšte numatoma įrengti 11 kambarių su 27 lovomis, administracinę patalpą bei rekreacinę zoną. Antrame aukšte – 8 kambariai su 23 lovomis. Pastogėje planuojama bendra patalpa bendriems užsiėmimams, techninė patalpa (ventiliatorinė)“, – nurodoma projektiniuose pasiūlymuose.

Teigiama, kad darbai vyks trimis etapais, priklausomai nuo gauto finansavimo.

„Dabar gautas finansavimas stogo dangos pakeitimui ir pastogės erdvės įrengimui. Projektiniai pasiūlymai ir techninis projektas rengiami pilna apimtimi“, – rašoma dokumente bei priduriama, kad jau vyksta stogo perdengimo darbai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Pranciškonų kvartalas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Pranciškonų kvartalas

Antru etapu ketinama įrengti pastogę, o trečiuoju – suremontuoti pirmą ir antrą aukštus (įrengti grindų dangą, nudažyti sienas).

„Vienuolyno renovacijos darbai prasidėjo nuo stogo remonto. Po to etapais pagal finansavimo galimybes bus restauruojami du vienuolyno aukštai. Preliminariai dviejų aukštų renovacija kainuos apie 800 tūkst. eurų. Pagal galimybes šiuos remonto darbus planuojame baigti 2025 metais“, – 15min raštu atsakė v​​​​​​ienuolyne veikiančio „Vilniaus kultūros ir dvasingumo centro“ vadovė Regina Karpovič.

Nuotrauka iš feisbuko paskyros/Regina Karpovič
Nuotrauka iš feisbuko paskyros/Regina Karpovič

Trūksta vietos apgyvendinimui

Anot jos, vienuolyne dažnai rengiami įvairūs renginiai, rekolekcijos ir į paskaitas susirenka daug žmonių iš visos Lietuvos, kuriems reikia vietos nakvynei. Todėl nuspręsta vieną vienuolyno dalį pritaikyti rekolekcijų ir paskaitų dalyviams apgyvendinti.

„Istoriškai šioje vienuolyno dalyje, kurią dabar norime renovuoti ir įrengti kambarius, buvo Ordino noviciato naujokų kambariai. Iš viso nuo 2017 m. vienuolyno patalpose VšĮ „Kultūros ir dvasingumo centras“ suorganizavo apie 70 įvairių kultūrinių, dvasinių renginių, paskaitų ir rekolekcijų. Juose dalyvavo daugiau negu 2500 žmonių.

Vienuolyne labai trūksta patalpų. Dėl ribotų patalpų nebuvo galimybių priimti visų žmonių, norinčių dalyvauti mūsų organizuojamuose renginiuose. Trūksta didesnės salės, kurioje būtų galima susirinkti didesnei auditorijai dalyvių“, – 15min aiškino R.Karpovič.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Pranciškonų kvartalas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Pranciškonų kvartalas

15min primena, kad Vilniaus Pranciškonų vienuolyną atgavę lenkų vienuoliai užpernai kreipėsi į politikus prašydami lėšų pastatų remontui. Tuomet Seimo narė Levutė Staniuvienė užregistravo siūlymą 5 milijonus eurų skirti iš biudžeto.

Vyriausybė pastatus, esančius Pranciškonų g. 1, perdavė 2017 kovo 13 d., vėliau kilo verslininkų, tarp jų baro „7 Fridays“ savininkų, pasipiktinimas dėl nutraukiamų nuomos sutarčių. Apie tai rašė ir 15min.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką