Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vilniuje butus pirko sparčiau nei juos statė

Jau trečius metus iš eilės Vilniuje pirminio būsto rinka auga. Paklausa didesnė nei nekilnojamojo turto plėtotojai siūlė. Dėl šios priežasties rinkoje sumažėjo laisvų butų likutis, o kainos kilo 8 proc. Tikimasi, kad šiemet rinka bus dar aktyvesnė, o reikšmingesniam kainų augimui prielaidų neturėtų atsirasti, rašoma „Eikos“ pranešime spaudai.
Statybvietė Saltoniškių g. 9
Statybvietė Saltoniškių g. 9 / Luko Balandžio / 15min nuotr.

2016-aisiais NT plėtotojai Vilniuje pardavė beveik 4,2 tūkst. naujos statybos butų. Palyginti su 2015-aisiais ir 2014-aisiais, pardavimai kasmet auga penktadaliu. Daugiausia pernai augo vidutinės klasės būsto pardavimai (43 proc.), 22 proc. – ekonominės klasės pardavimai, o prabangaus būsto pardavimai nukrito 36 proc.

„Šį pokytį lėmė ne paklausos mažėjimas, o pasiūlos stygius dėl tokio pobūdžio projektų sudėtingumo ir plėtrai tinkamų sklypų trūkumo“, – teigia bendrovė „Eika“ Plėtros direktorius Martynas Žibūda.

Anot jo, šiais metais pirkėjai nupirko daugiau butų, nei jų buvo pasiūlyta rinkai. Nors visus metus fiksuota rekordinė plėtra, laisvų butų kiekis ne tik neišaugo, bet net nežymiai sumažėjo 5,2 proc. Didžioji dalis laisvų butų yra dar tik statomuose arba neseniai pradėtuose statyti namuose, o 14 proc. viso likučio yra užbaigtuose projektuose.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Eika“ plėtros vadovas Martynas Žibūda
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Eika“ plėtros vadovas Martynas Žibūda

Daugiausia Vilniaus pirminėje būsto rinkoje liko vidutinės klasės butų – 46 proc., 40 proc. – ekonominės, o prestižinis būstas sudaro 14 proc. laisvų butų.

„Nėra įprasta situacija, kai brangesnio būsto siūloma daugiau nei pigesnio, tačiau tai rodo pasikeitusią pirkėjų elgseną. Vyrauja nuomonė, kad unikalesnis ir arčiau miesto centro esantis būstas bus ne toks jautrus galimiems būsto vertės pokyčiams“, – sako „Eikos“ atstovas.

Vidutinė pirminio būsto kaina Vilniuje per metus augo 8 proc. ir šiuo metu siekia 1730 eurų už kv. metrą. Didžiausią įtaką tam turėjo ekonominės klasės būsto brangimas – kainos kilo 16 proc. iki 1400 eurų už kv. metrą. Per metus prestižinės klasės būstas brango 11 proc. iki 2800 eurų už kv. m, vidutinės klasės kainos lygis nepakito ir siekė 1690 eurų už kv. metrą.

„2017 metais daugiausia NT plėtotojų dėmesio turėtų sulaukti prabangaus būsto segmentas. Paskutinius porą metų rinką papildydavo nedideli prestižiniai projektai Vilniaus senamiestyje, kurių realizacija, bent jau geriausių butų, būdavo greita. Ateinančiais metais šis rinkos segmentas sulauks keleto didesnių projektų, kurie padidins konkurenciją ir suteiks daugiau pasirinkimo galimybių pirkėjams. Didžiausią potencialą augti kitais metais turi ekonominės klasės būstas, tačiau plėtotojams jis yra mažiausiai įdomus dėl žemesnių pelno maržų ir vidutinės klasės populiarumo“ – prognozuoja M.Žibūda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius