Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 4d. 21:01

Parduodamas mažiausias butas Vilniuje: už tiek kitur galima įsigyti ir namą

Vilniaus Pilies g. parduodamas 10 kv. m ploto butas
„Capital“ / Vilniaus Pilies g. parduodamas 10 kv. m ploto butas

Vilniaus senamiestyje parduodamas butas gali būti tituluojamas vienu mažiausių butų sostinės rinkoje. Buto plotas tesiekia 10 kv. metrų. Tiesa, mažiausias jis tikrai ne savo kaina, mat už tą pačią sumą kitame mieste pavyktų ir namą įsigyti ar pilnai įrengtą kelis kartus didesnį butą. Tačiau butą parduodantis brokeris tikino pastebintis, kad tokių objektų rinkoje tik daugėja.

Pačioje sostinės širdyje, Pilies gatvėje, parduodamas 1 kambario butas. Jo plotas – vos 10 kvadratinių metrų.

Už 1940 metais statytame name įrengtą butą jo savininkas prašo 69,5 tūkst. eurų.

„Puiki buto vieta leidžia mėgautis visais centro ir senamiesčio teikiamais malonumais, pėsčiomis pasiekiami teatrai, galerijos, muziejai, naujai sutvarkyti parkai, geriausi restoranai bei jaukios kavinukės“, – rašoma jo skelbime.

Nurodoma, kad butas įrengtas kartu su dizaineriu ir parduodamas su visai baldais bei buitine technika. Taip pat ir automobilio vieta kieme.

„Capital“/Vilniaus Pilies g. parduodamas 10 kv. m ploto butas
„Capital“/Vilniaus Pilies g. parduodamas 10 kv. m ploto butas

Būstas skirtas nuomai

Turtą parduodantis nekilnojamojo turto agentūros „Capital Smart“ brokeris Laurynas Vosylius 15min pasakojo, kad savininkas įsigijo visiškai apleistą butą ir remontuodamas į jį investavo daugiau nei sumokėjo pirkdamas.

„Man ir tiems, kurie ateina apžiūrėti, keisčiausia, įdomiausia, kad butas turi absoliučiai viską. Taip suplanuotas, kad yra pakankamai daug vietos daiktams, sandėliavimui. Bute sutilpo skalbyklė, šaldytuvas“, – vardijo brokeris.

L.Vosyliaus teigimu, savininkas butą šiuo metu nuomoja trumpalaikiams gyventojams ir už naktį prašo 25 eurų.

„Capital“/Vilniaus Pilies g. parduodamas 10 kv. m ploto butas
„Capital“/Vilniaus Pilies g. parduodamas 10 kv. m ploto butas

Kodėl už tokį nedidelį butuką prašoma beveik 70 tūkst. eurų? Palyginimui, nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ duomenimis, vidutinė vieno kambario buto kaina už kvadratinį metrą 2019 metų gruodį siekė nuo 2,3 iki 3,5 tūkst. eurų. Tuo metu šio – beveik 7 tūkst. už kv. metrą. Brokeris aiškino, kad turtas parduodamas kaip investicinis projektas, įskaičiuojant ir jo teikiamą pajamingumą.

„Tikslinė auditorija yra žmonės, kurie nori investuoti į nuomą, būtent į trumpalaikę nuomą. Paskaičiavus visus pajamingumus, net perkant už šią kainą, yra tikrai patrauklūs skaičiai“, – mano jis.

L.Vosylius sakė, kad, nors turtą jis parduoda nuo sausio pabaigos, tačiau jau atsirado norinčių jį apžiūrėti. Be to, pašnekovas teigia pastebintis, kad kuo toliau, tuo daugiau rinkoje atsiranda bei yra parduodami mažo ploto būstai.

„Pats 2019 metais pardaviau du butus, kurie buvo mažesni nei 20 kvadratų, abu Kauno gatvėje. Ir šiemet turėjome jau preliminarią sutartį, organizuojame notarinės sutarties pasirašymą, 16 kv. metrų loftas su nedidele antresole. Kuo toliau, tuo labiau viskas krypsta į mažą plotą, kurio išlaikymas yra labai pigus ir orientuota į tuos žmones, kuriems tas būstas reikalingas tiesiog pernakvoti, daiktams pasidėti arba nuomai“, – kalbėjo jis.

„Capital“/Vilniaus Pilies g. parduodamas 10 kv. m ploto butas
„Capital“/Vilniaus Pilies g. parduodamas 10 kv. m ploto butas

Ką galima įsigyti už 69,5 tūkst. eurų?

15min peržvelgė nekilnojamojo turto skelbimų portalus, ką galima būtų įsigyti už 69,5 tūkst. eurų visoje Lietuvoje.

Pavyzdžiui, šiuo metu Vilniuje už tokią sumą parduodamas 2006 metų statybos name, S.Nėries gatvėje, Fabijoniškėse esantis 44 kv. m ploto naujai įrengtas butas. O Vievyje galima būtų įpirkti jau ir 65 kv. m ploto 3 kambarių būstą.

Palangoje už tokią sumą parduodamas 46 kv. metrų, 2 kambarių butas, o Kauno Savanorių prospekte – 37 kv. metrų, vieno kambario būstas.

Už tokią kainą galima įsigyti ir namą. Pavyzdžiui, Trakų rajone, Meiluškių kaime, parduodamas 77 kv. m ploto, 2017 metais pastatytas karkasinis namas. Kitame Trakų rajono Račkūnų kaime parduodamas 135 kv. metrų ploto, tiesa, nebaigtas statyti namas.

Šiauliuose už tiek parduodamas 140 kv. m ploto, 1988 metais pastatytas namas, taip pat tokio pat ploto namas parduodamas ir Jurbarke.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką