Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 27d. 11:04 , atnaujinta: 2017 liepos 27d. 12:05

Vilnius turės du modernius baseinus – pirmasis pradėtas statyti Fabijoniškėse

Fabijoniškių baseino vizualizacijos
UAB „Tiksli forma“ / Fabijoniškių baseino vizualizacijos

Sostinės Fabijoniškių rajone statomas 25 metrų, 8 takelių baseinas. Planuojama, kad darbai turėtų būti baigti kitų metų balandį. Jei viskas klostysis pagal planą, kitais metais po 30 metų pertraukos Vilniuje iškils du nauji baseinai.

Simbolinės kapsulės įkasimo ceremonija pažymėjo plaukimo baseino statybų pradžią. Tiesa, realios statybos vyksta jau mėnesį. Planuojama, kad po 9 mėnesių prie Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos išliks 25 metrų, 8 takelių baseinas.

S.Nėries gatvėje planuojama pastatyti baseiną, įrengti pirčių zoną, treniruoklių, sporto sales, taip pat 100 vietų žiūrovų tribūną, persirengimo erdves 140 lankytojų, šalia baseino – ir automobilių stovėjimo aikštelę.

Šio 3,1 mln. eurų kainuosiančio baseino statybų rangovai – bendrovė „Irdaiva“ kartu su „Statybos kodu“.

Tikimasi, kad pastatas bus pastatytas per devynis mėnesius – atidarymas turėtų įvykti 2018 metų kovo pabaigoje.

Sporto infrastruktūros situacija Vilniuje – blogiausia visoje Lietuvoje

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vadovo Edžio Urbanavičiaus teigimu, užtikrinti paklausai šiuo metu statomų dviejų baseinų Vilniuje tikrai neužteks. Jo nuomone, sostinėje reikėtų bent dar vieno, kad ir nedidelio baseino.

„Reikia suskaičiuoti, kiek turėjome baseinų Vilniaus mieste: Žalgirio atviras baseinas, prie Sporto rūmų dar vienas baseinas buvo ir galų gale tie patys Lazdynai. Jų netektis lėmė, kad Vilniuje buvo didžiulis trūkumas baseinų. Šie du baseinai (Fabijoniškėse ir Lazdynuose – 15min past.), bet jeigu būtų statomas bent dar vienas baseinas 25 metrų, tuomet tikrai būtų kaip tik poreikio tenkinimui“ – 15min teigė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Fabijoniškių baseino kapsulės įkasimo ceremonija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Fabijoniškių baseino kapsulės įkasimo ceremonija

E.Urbanavičius kalbėjo, kad buvo mintis statyti nedidelį baseiną Šeškinėje, tačiau kol kas tai lieka planais.

Paklausus, kokia situacija Vilniuje yra su kita sporto infrastruktūra, KKSD vadovas negailėjo kritikos sostinei.

„Vilnius – pats varganiausias miestas sporto objektų prasme. Elementarių dalykų, kaip universalių sporto salių, kur būtų galima žaisti bet kokį žaidimą, katastrofiškai nėra. Pastatytų 3 ar 4, būtų ne per daug. Nesiūlau statyti sporto rūmus, bet treniruočių pobūdžio, lengvų konstrukcijų pastatų trūksta. Taip pat katastrofiškai trūksta stadionų, kur kad ir 200 žiūrovų galėtų atsisėsti ir pažiūrėti, kaip jų vaikai žaidžia varžybose“, – tikino E.Urbanavičius.

UAB „Tiksli forma“/Fabijoniškių baseino projektiniai pasiūlymai
UAB „Tiksli forma“/Fabijoniškių baseino projektiniai pasiūlymai

Dar vienas baseinas – Lazdynuose

Lazdynuose šią savaitę pradėtas griauti buvęs baseinas. Iki 2018-ųjų pabaigos sostinės Erfurto gatvėje turėtų iškilti naujas sveikatingumo centras su dviem plaukimo baseinais.

Bendra projekto vertė – 21,8 mln. eurų. Jį statys bendrovių „Irdaiva“, „Axis Power“, „MG Baltic“ valdomos „Mitnijos“, „HSC Baltic“ ir „Montuotojo“ konsorciumas.

Lazdynų baseinas bus statomas pagal bendrovių „Infes“, „Slangen+Koenis International B.V.“, „Cloud Architektai“, „Sweco Lietuva“ parengtą architektūrinį projektą.

Vėliau Lazdynų sveikatinimo centro operatoriui atrinkti planuojama skelbti koncesijos konkursą. Operatorius turės pasirūpinti patalpų apdailos darbais, teritorijos priežiūra, valdys ir administruos centrą, teiks paslaugas ir užsiims komercine veikla centre.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką