Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VTPSI dėl darbuotojų kreipėsi į STT: įtariama, kad priėmė „Misionierių sodams“ palankų neteisėtą sprendimą

Ant Vilniaus Išganytojo kalvos statomas daugiabučių projektas „Misionierių sodai“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ant Vilniaus Išganytojo kalvos statomas daugiabučių projektas „Misionierių sodai“
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) ketvirtadienį kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašydama ištirti galimus piktnaudžiavimo tarnyba atvejus VTPSI Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamente. Bendradarbiaudama su teisėsaugos institucijomis, VTPSI atliks ir vidinį tyrimą bei su teisėsauga dalinsis jo metu surinkta informacija.

„Šis atvejis susijęs su vieno ar kelių specialistų galimai neteisėtais veiksmais, atliktais tenkinant pateiktą projekto „Misionierių sodai“ vystytojų prašymą, nors toks prašymas pagal įstatymus negalėjo būti patvirtintas. Tai jau ne pirmas kartas, kai susiduriame su įtartinais Vilniaus departamento specialistų veiksmais, dėl jų inspekcijoje anksčiau jau buvo pradėti tarnybiniai patikrinimai“, sako laikinai pareigas einanti VTPSI viršininkė Eglė Kuklierienė.

Statytojas UAB „Misionierių namai“ birželio mėnesį kelis kartus kreipėsi į VTPSI Vilniaus departamentą su prašymais, siekdamas įregistruoti nebaigtus statyti statinius Nekilnojamojo turto registre. Inspekcijos specialistai du kartus tokius prašymus atmetė vadovaudamiesi Statybos įstatymo nuostatomis, kurios esamomis aplinkybėmis to daryti neleido. Ketvirtą kartą, įtartinomis aplinkybėmis, statytojo prašymas buvo patenkintas ir buvo sudarytas pagrindas įrašo apie nebaigtą statybą atsiradimui Nekilnojamojo turto registre.

„Specialistas, dėl kurio veiksmų kreipėmės į teisėsaugą, tą patį prašymą nagrinėjo du kartus. Nors pirmą kartą jį atmetė, antrą kartą, neaiškiomis aplinkybėmis, kurias, tikimės, ir nustatys teisėsaugos institucijų tyrimas, jį patvirtino. Paprašytas paaiškinti tokio sprendimo motyvus, darbuotojas to padaryti negalėjo ir paprašė atleisti jį iš darbo. Įvertinus inspekcijos pateiktą informaciją, galimai bus nustatyta ir daugiau piktnaudžiavimo tarnyba atvejų.

Dėl netinkamos Vilniaus departamento Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus veiklos kontrolės, po šio atvejo pasitraukti iš vadovaujančių pareigų sutiko jam laikinai vadovavusi darbuotoja. Daugiau tyrimo detalių turėtų paaiškėti artimiausiu metu“, teigia E.Kuklierienė.

Jos teigimu, siekiant kuo greičiau išaiškinti šio įvykio aplinkybes bei užtikrinti skaidrų ir efektyvų VTPSI Vilniaus departamento darbą, jo veiklos kontrolę perims centrinė VTPSI būstinė.

VTPSI dėl neteisėtai priimto ir kelią statinio registracijai atvėrusio sprendimo atšaukimo kreipsis į prokuratūrą ir sieks panaikinti atitinkamą žymą Nekilnojamojo turto registre.

Inspekcija taip pat kreipsis į Lietuvos notarų rūmus, kuriuos informuos apie nustatytus pažeidimus statybos objekte Subačiaus g. 20, Vilniuje, ir prašys notarų informuoti nekilnojamojo turto įgijėjus apie susidariusią situaciją ir riziką įsigyjant turtą.

Teisėsauga, vykdydama kitus su šiuo projektu susijusius tyrimus, anksčiau yra nustačiusi korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

Generalinė prokuratūra, šių metų birželio mėnesį išnagrinėjusi VTPSI pateiktus duomenis ir prašymą pareikšti teismui ieškinį viešajam interesui ginti bei pripažinti negaliojančiais Misionierių vienuolyno statinių ansamblio Vilniuje nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialųjį planą ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduotą statybos leidimą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydama panaikinti specialųjį planą, statybą leidžiantį dokumentą bei pašalinti padarinius.

VTPSI į Generalinę prokuratūrą kreipėsi remdamasi Valstybinės kultūros paveldo komisijos, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos laikinosios komisijos išvadomis bei kitais Inspekcijos surinktais duomenimis.

Papildyta „Misionierių namai“ komentaru:

„Misionierių namai“ veiklą vykdo remdamasis galiojančiais teisės aktais. „Misionierių sodų“ projektas per beveik 10 metų buvo vertinamas ir derintas su daugybe įvairių valstybinių, savivaldos ir tarptautinių institucijų. Ir vienos institucijos – Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos – metamus viešus kaltinimus mūsų atžvilgiu laikome nepagrįstais. Tai vadiname nepagrįstu puolimu, kuris daro didžiulę žalą mūsų įmonės reputacijai, taip pat pasitikėjimui valstybinėmis institucijomis. Esame atviri suteikti visą informaciją, susijusią su šiuo projektu bei atsakyti į visus kilusius klausimus“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką