Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 29d. 16:53

Sniegas užklojo stogus ir balkonus. Kaip išvengti skaudžių padarinių?

Sniegas daubiabučių balkonuose
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Sniegas daubiabučių balkonuose

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos atkreipia gyventojų dėmesį, kad į pastebėtus ant stogų bei balkonų, pavėsinių, sandėliukų, garažų, šiltnamių bei kitų statinių susidariusius gausius sniego patalus nereikėtų numoti ranka, o pastebėjus daugiabučio namo konstrukcijų įtrūkius ar deformacijas, skubiai kreiptis į pastato techninį prižiūrėtoją, rašoma pranešime spaudai.

Pastarosiomis dienomis, dėl stichinio snygio, neišlaikę sniego apkrovos, virto medžiai, be elektros liko ištisi rajonai, gatvės tapo sunkiai pravažiuojamos, o susidariusios sniego sankaupos ant stogų bei balkonų privertė gyventojus sunerimti – gausūs sniego patalai, nukloję statinius, gali pridaryti nemenkos žalos.

Jei iškritusio sniego apkrova viršys statinio projekte (pagal kurį pastatytas pastatas) numatytą apkrovą, gali grėsti statinio avarija.

Siekiant išvengti statinio ar jo konstrukcijų griūties, turi būti organizuojamas susikaupusio sniego šalinimas nuo stogo ar kitų konstrukcijų. Po stichinių nelaimių turi būti organizuojamos neeilinės apžiūros su tikslu įvertinti pastato būklę, kad būtų laiku imtasi priemonių atsiradusiems pastato pažeidimams šalinti.

Dėl ant stogo susidariusio didelio kiekio sniego, įvertinęs rizikas prekybos centro lankytojų ir darbuotojų saugumui, laikinai duris lankytojams užvėrė vienas prekybos centras Kaune.

Statybos inspekcija, įvertinusi viešai paskelbtą su šiuo įvykiu susijusią informaciją ir su statinio sauga susijusias galimas rizikas, jau kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės administraciją, dėl šio prekybos centro techninės priežiūros patikrinimo atlikimo būtinybės bei atkreipė savivaldybių administracijų dėmesį, kad prekybos centrų naudojimo priežiūrai šiuo laikotarpiu dėl ekstremalių gamtinių sąlygų turi būti skirtinas išskirtinis dėmesys. Vis dėlto atidesni šiuo laikotarpiu turėtų būti ir daugiabučių namų gyventojai.

Specialistų teigimu, bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos įvertinant jų grėsmės lygį ir statinio avarijos riziką, todėl greita gyventojų reakcija gali padėti išvengti skaudžios nelaimės.

Daugiabučio namo gyventojai, pastebėję bet kokius pakitimus pastato fasade ar patalpų viduje, turėtų nedelsdami kreiptis į pastato techninį prižiūrėtoją, kuris įvertintų grėsmės lygį, ir imtis reikiamų veiksmų. Jei namo gyventojams nėra žinomi techninio prižiūrėtojo kontaktiniai duomenys, reikėtų paklausti namo bendrijos, savivaldybės paskirto administratoriaus ar jungtinės veiklos sutartimi įgalioto asmens.

Kvalifikuotą techninį prižiūrėtoją įpareigotas paskirti namo bendrojo naudojimo objektų valdytojas – bendrija, savivaldybės nurodytas administratorius arba jungtinės veiklos sutartimi įgaliotas asmuo. Paskirtasis techninis prižiūrėtojas turi atlikti periodines ir specializuotas pastato apžiūras, vykdyti organizacines ir technines priemones statinio techninei būklei palaikyti. Taip pat jo pareiga – užtikrinti naudojamo pastato atitiktį esminiams reikalavimams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką