TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Audronius Ažubalis: Baltijos regionas turi galimybę pasauliui pristatyti savo mokslo laimėjimus

Audronius Ažubalis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Audronius Ažubalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienų Vilniuje prasidėjo gyvybės mokslų forumas „Life Sciences Baltics 2012“. Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sakė, kad forumas yra puiki progra Baltijos regioniui pristatyti pasauliui Lietuvos mosklo laimėjimus.

„Galima sakyti, kad Lietuva pastaraisiais metais jau daug pasiekė gyvybės mokslų srityje. Tačiau kartu negalima paneigti, kad dar nebuvo galimybės šiuos pasiekimus pristatyti ir pripažinti pasauliniu mastu. Šiandien esame čia, kad pademonstruotume visiems partneriams, jog esame pasiekę aukščiausią lygį, kad pristatytume savo naujausius atradimus ir praneštume apie pasiryžimą aktyviai ieškoti rinkos galimybių mūsų intelekto vaisiams“, – sakė A. Ažubalis.

Šis forumas – pirmasis tokios apimties renginys ne tik Lietuvoje, bet ir visose trijose Baltijos šalyse. Jame Baltijos regiono mokslo įstaigos bei kompanijos prisistato užsienio partneriams ir siekia atverti duris Lietuvos aukštųjų ir
biotechnologijų produktams pasaulio rinkose.

„Lietuva, Latvija ir Estija vertina „Life Sciences Baltics 2012“ kaip galimybę mūsų perspektyviam mokslui ir verslui pasidalyti sukaupta patirtimi ir aukšta naujausių produktų kokybe su pasauline auditorija“, – teigė ministras.

A.Ažubalis taip pat pažymėjo, kad į Vilnių atvykusių svarbių svečių skaičius rodo gyvybės mokslų temos universalumą bei aktualumą mokslo pažangai bei kasdienio gyvenimo kokybei šiandien ir ateityje užtikrinti. A.Ažubalis dalyviams palinkėjo turiningų diskusijų, aktyvaus dalijimosi žiniomis ir naujų idėjų.

Rugsėjo 12–14 d. vyksiančiame renginyje numatyta konferencija, kurioje pranešimus skaitys lektoriai iš viso pasaulio, Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyvybės mokslų pramonės paroda, partnerystės renginys, speciali programa pradedantiesiems verslininkams, vizitai į pagrindines šalies gyvybės mokslų įmones, klinikas ir tyrimų centrus; studentų konferencija. Forume laukiama net 700 svečių. Pusė užsiregistravusiųjų – iš Lietuvos, antra tiek – užsieniečiai.

Į forumą atvyksta ir aukšto rango Izraelio biotechnologijų pramonės 100 atstovų delegacija. Tarp jų – didžiausios pasaulyje sveikatos priežiūros investicinės įmonės „Orbimed“ atstovai, klientus visuose sveikatos priežiūros, įskaitant biotechnologijų ir farmacijos, medicinos prietaisų ir informacinių technologijų, sektoriuose aptarnaujanti investicinė bendrovė „Cukierman & Co. Life Science“, „TEVA Pharmaceutical Industries“. Pranešimus konferencijoje skaitys izraelietė Nobelio premijos 2009 m. laureatė prof. dr. Ada. E. Yonath.

Forume taip pat dalyvaus atstovai iš daugybės Lietuvoje ir pasaulyje žinomų įmonių – „Thermo Scientific“, MOOG, „Servier“, „Genzyme“, „Parexel International“, „Grindeks“, „Novartis Pharma“, „Procter & Gamble“, „Astra Zeneca“, MSD, „Buyer“, taip pat iš svarbiausių gyvybės mokslų institutų, klinikų ir tyrimų centrų Baltijos ir kitose šalyse.

Renginyje apsilankys ir gyvybės mokslų srityje įsitvirtinę užsienio lietuviai, tarp kurių – dr. Jokūbas Žiburkus iš Hjustono universiteto Biologijos ir biochemijos departamento; Norvegijoje dirbantis mokslininkas dr. Petras Juzėnas; pasaulyje unikalius tyrimus vykdantis Svinburno technologijų universiteto profesorius ir Mikrofotonikos centro direktoriaus pavaduotojas Saulius Juodkazis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką