Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nobelio premijos laureatės prof. Ados E.Yonath svajonė – ilgai gyvenantys žmonės

Forumo akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ada E.Yonath
Šaltinis: 15min
0
A A

„Tai yra mano mėlyna svajonė“, – sakė izraelietė mokslininkė Ada E.Yonath. Į tarptautinį gyvybės mokslų forumą susirinkusiems svečiams ji rodė žemėlapį, kur mėlynai pažymėtos ilgaamžių žmonių gyvenvietės, geltonai, raudonai – trumpiau gyvenančiųjų valstybės. Ji svajoja, kad visas pasaulio žemėlapis ateityje būtų mėlynas.

Prieš septynerius metus A.Yonath anūkė padovanojo savo močiutei įrėmintą piešinį – „Metų močiutė yra Ada Yonath“. Tačiau ant piešinio nebuvo datos.

„Anūkė man pasakė, kad kasmet aš turiu iš naujo įrodyti, kad esu geriausia močiutė. Ji man pareiškė, kad tais metais, kai man to padaryti nepavyks, anūkė nuims piešinį nuo sienos“, – gyvybės mokslų forume „Live Sciences Baltics 2012“ kalbėjo A.Yonath.

Metų močiutė ji yra ne tik savo anūkei. Konferencijoje susirinkę svečiai izraelietę pasitiko atsistoję – visi laukė, ką apie ilgaamžiškumą turi pasakyti Nobelio premija įvertinta A.Yonath.

Moteris chemijos Nobelio premiją laimėjo 2009 metais kartu su kolehomis Venkatramanu Ramakrishanu ir Thomu A. Steitzu už ribosomos struktūros ir funkcijos išaiškinimą. Ji yra pirmoji izraelietė, pirmoji moteris iš Viduriniųjų Rytų, apskritai pirmoji moteris per pastaruosius 45 metus, laimėjusi Nobelio premiją už chemiją.

Farmacijos kompanijas A.Yonath ragino rimtai pagalvoti apie investavimą į antibiotikus. Tai gali būti ne itin pelninga, tačiau gyvybiškai svarbi sritis.

„Jeigu kompanijos negalvos greičiau ir rimtai nesiims antibiotikų tyrinėjimo, tobulinimo, greitai bus taip, kad grįšime į erą, kai nebuvo antibiotikų“, – sakė Nobelio premijos laureatė.

Speciali rubrika „Life Sciences Baltics 2012“

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Forumo akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Mokslininkė svajoja, kad visi pasaulio gyventojai sulauktų bent jau  75 metų

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką