Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gegužės 2d. 06:50

Naujosios 15min komentavimo taisyklės: ką turite žinoti

Komentaras
15min – už kultūringą diskusiją ir pagarbius komentarus savo tikruoju vardu.

15min šiandien atsisako anoniminių komentarų ir kviečia skaitytojus portale diskutuoti savo tikruoju vardu. Pristatome jums naująsias 15min komentavimo taisykles ir atsakome į labiausiai rūpimus klausimus.

Kodėl keičiasi 15min komentavimo taisyklės, arba Kas yra Interneto higiena?

Mes, portalas 15min, tikime kultūringa diskusija, kurioje kiekvienas gali prisiimti atsakomybę už savo žodžius. Feisbuke ir kituose socialiniuose tinkluose jau seniai nebijome išsakyti savo nuomonės – net ir pačios aštriausios – savo vardu. Tad kodėl iki šiol komentuojame anonimiškai interneto portaluose? Apsisprendėme pakeisti šią situaciją, todėl nutarėme: portale 15min taip pat lauksime komentuotojų, prisistatančių savo tikruoju vardu.

Naujosios 15min komentavimo taisyklės yra dalis 15min inicijuotos „Interneto higienos“ kampanijos. Šia kampanija ir jai sukurtais produktais provokuojame demokratiškai nusistatyti elgesio internete normas. Kad padėtume atsikratyti blogų įpročių, sukūrėme realius produktus, kuriuos iš tikrųjų galite įsigyti šioje elektroninėje parduotuvėje.

VIDEO: Interneto higiena: pirmoji produktų linija interneto vartotojams

TAIP PAT SKAITYKITE: Tomas Balžekas: „Interneto higiena“: metas nusistatyti elgesio internete normas

Registruojuosi ir komentuoju pirmą kartą. Ką turiu padaryti?

Užsiregistruoti galite per formą portalo dešiniajame kampe arba į ją automatiškai būsite nukreipti iš komentarų erdvės, kai norėsite parašyti komentarą. Registruodamiesi pateikite savo tikrąjį vardą, pavardę bei el. pašto adresą – ir jau galite komentuoti.

Kodėl registruodamasis turiu nurodyti savo tikrąjį vardą ir pavardę bei el. paštą? Ar negaliu būti tiesiog „Jonas Jonaitis“ arba „Petras Nežinau“?

Mes tikime, kad tikrasis vardas bei pavardė jums leis komentaruose atspindėti tikrąjį save. Juk, sutikite, manant, kad niekas neatpažins, pasakoma ir daugiau, ir šiurkščiau. Galbūt visai ne tai, ką iš tiesų turite omenyje. O tikrasis vardas bei pavardė, tikime, leis būti tikruoju savimi ir prisiimti atsakomybę už savo žodžius. Visai kaip realiame gyvenime arba socialiniuose tinkluose.

Įvestas el. pašto adresas padės su jumis susisiekti, jei matysime, kad registruojantis įsivėlė netikslumų.

Kas ir kaip nusprendžia, kad mano prisiregistravimo / prisijungimo duomenys gali būti netikslūs / neteisingi?

Naujai prisiregistravusį vartotoją / komentuotoją patvirtina 15min bendruomenės koordinatorius. Iki patvirtinimo prie jūsų komentaro ir pateikto vardo ir pavardės bus pranešimas: „Šis vartotojas dar nepatvirtintas 15min bendruomenės koordinatoriaus“.

Kilus įtarimui, kad jūs pateikėte netikslius / neteisingus prisijungimo duomenis, 15min bendruomenės koordinatorius gali paprašyti juos patikslinti arba papildyti. Tai padarius, jūsų paskyra bus patvirtinta ir aktyvuota.

Kas bus, jeigu aš nesutiksiu pateikti savo tikro vardo ir pavardės?

Jei per dvi savaites neatsiliepsite į 15min bendruomenės koordinatoriaus prašymą patikslinti ir pakoreguoti savo registracijos duomenis, jūsų paskyra bus anuliuota, o portale iki tol palikti komentarai – pašalinti.

Kur bus panaudojami mano pateikti prisiregistravimo duomenys?

Jūsų pateiktus vardą, pavardę ir el. pašto adresą įsipareigojame naudoti tik su 15min paskyra susijusioms paslaugoms administruoti – komentavimui įgalinti ar susisiekti dėl papildomos informacijos. 15min įsipareigoja neperduoti jūsų duomenų trečiosioms šalims.

Kas ir kaip moderuoja 15min komentarus?

Komentarus moderuoja 15min bendruomenės koordinatorius, taip pat redakcijos darbuotojai, vadovaudamiesi 15min komentavimo taisyklėmis.

Kas tiksliai yra 15min komentavimo taisyklės: kas jose leidžiama, o kas draudžiama?

Mes – už kultūringą diskusiją ir pagarbius komentarus. Ne, nenorime pasakyti, kad komentaruose nepageidaujame kritikos – įskaitant ir mūsų pačių atžvilgiu. Nuraminsime ir manančius, kad nuo šiol komentaruose bus nepageidaujamų temų. Tikrai ne: demokratinėje šalyje negali būti neliečiamų temų, nediskutuotinų problemų ir nekritikuotinų asmenų.

Tačiau laisvė eina kartu su atsakomybe. Atsakomybe, kad internetas bus saugi erdvė visiems. Erdvė – be patyčių, diskriminacijos, nesantaikos ar smurto kurstymo. O jei trumpai – 15min komentaruose nepageidaujame:

  • necenzūrinės leksikos
  • įžeidžiančių komentarų
  • tautinę, rasinę, religinę neapykantą skatinančių komentarų
  • grasinančių komentarų
  • reklamos.

Kaip bus elgiamasi su netinkamais komentarais?

15min bendruomenės koordinatoriui arba redakcijos darbuotojui nustačius netinkamą komentarą (komentarą, pažeidžiantį 15min komentavimo taisykles), šis bus pašalintas. Be to, 15min komentavimo taisykles pažeidusiam vartotojui gali būti blokuojama tolesnė galimybė komentuoti.

Kokiais atvejais komentaras pašalinamas, o kokiais – blokuojama galimybė komentuoti?

  • 15min komentavimo taisykles pažeidęs komentaras pašalinamas;
  • Dėl pažeidimų pašalinus tris to paties vartotojo parašytus komentarus, galimybė komentuoti blokuojama vienam mėnesiui;
  • Galimybę komentuoti atgavusiam ir pakartotinai taisykles pažeidusiam (po trijų netinkamų komentarų) vartotojui galimybė komentuoti blokuojama vieneriems metams.

Ar galiu pats pranešti apie netinkamą komentarą?

Taip. Pastebėję, jūsų nuomone, netinkamą komentarą, spustelkite greta jo esančią varnelę žemyn ir pasirinkite „Netinkamas komentaras“. Trims vartotojams pranešus apie tą patį komentarą, pranešimą apie tai gaus 15min bendruomenės koordinatorius. Jis ir priims sprendimą, ar pašalinti konkretų komentarą.

Kokia tvarka atvaizduojami komentarai?

Komentarus pagal laiką arba populiarumą (kitų vartotojų reitingavimą) galite išsirūšiuoti patys. Naujų, 15min bendruomenės koordinatoriaus dar nepatvirtintų vartotojų komentarai bus rodomi žemiau anksčiau prisiregistravusių vartotojų.

Kas reitinguoja komentarus?

Komentarus reitinguoja visi 15min vartotojai – tai, be abejo, galite daryti ir jūs. Tiesiog spustelkite greta komentaro esantį kumštį aukštyn arba žemyn.

Ką daryti, jei manau, kad mano komentaras buvo pašalintas be priežasties?

Komentaras pašalinamas pažeidus 15min komentavimo taisykles. Jei manote, kad nepažeidėte 15min komentavimo taisyklių, kreipkitės į 15min bendruomenės koordinatorių el. paštu bendruomene@15min.lt

Ką daryti, jei manau, kad galimybė komentuoti man buvo atimta be priežasties?

Galimybė komentuoti atimama pakartotinai pažeidus 15min komentavimo taisykles. Jei manote, kad galimybė komentuoti jums buvo blokuota be priežasties, kreipkitės į 15min bendruomenės koordinatorių el. paštu bendruomene@15min.lt

Ką daryti, jeigu man galimybė komentuoti buvo atimta / blokuota iki naujųjų 15min komentavimo taisyklių?

Įsigaliojus naujoms 15min komentavimo taisyklėms, anksčiau blokuotiems vartotojams sugrąžinama galimybė komentuoti. Tikime, kad 15min skaitytojų bendruomenės nariai gerbs vieni kitus ir dalyvaus kultūringose diskusijose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką