TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Skelbiu.lt: su nauja funkcija parduoti daiktus bus dar paprasčiau

Screenshot 2017-08-04 11.09.40
Skelbiu.lt pokalbių funkcija
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
1
A A

Skelbiu.lt yra populiariausias skelbimų portalas Lietuvoje. Į jį per mėnesį užsuka beveik milijonas lankytojų, šiuo metu čia įdėta daugiau nei pusė milijono skelbimų. Portale galima parduoti ir nusipirkti turbūt viską: nuo parduotuvės vežimėlio, paversto foteliu, iki džiovintų musmirių. Neseniai Skelbiu.lt buvo įdiegta tiesioginių pokalbių galimybė (angl. chat) – šiuo metu per dieną pradedama apie 2000 naujų pokalbių.

Žinutėmis derėtis lengviau

Skelbiu.lt portalo vadovas Simonas Orkinas sako, jog pirmuosius du mėnesius programuotojai tobulino šią funkciją ir šalino gedimus, o šiandien jau galima pasigirti puikiai veikiančiu nauju įrankiu.

Bendrovės nuotr./Simonas Orkinas
Bendrovės nuotr./Simonas Orkinas

„Įvairios ataskaitos, apžvalgos pateikia išvadas, jog Y kartos (iki 35-erių metų amžiaus) žmonės daugiausiai bendrauja susirašinėdami žinutėmis. Tą įrodo ir susirašinėjimo programėlių populiarumas: „WhatsApp“, „Viber“, „Messenger“ ir kitos kasdien parsisiunčiamos į mobiliuosius telefonus. Akivaizdu, kad žmonės vis daugiau bendrauja susirašinėdami žinutėmis“, – apie priežastis, paskatinusias įvesti Skelbiu.lt pokalbių funkciją, kalbėjo S. Orkinas. – Net ir mes iš klientų dažniausiai sulaukiame užklausų ar komentarų būtent žinutėmis.“

Pašnekovas pastebi, kad dėl skambinimo gali kilti įvairių kliūčių: galbūt esate darbe ir nenorite, kad kolegos girdėtų derybas dėl perkamo daikto, galbūt – triukšmingoje aplinkoje ar tiesiog norite turėti daugiau laiko apgalvoti argumentams derėdamiesi dėl kainos. Dar kiti kompleksuoja bendrauti su nepažįstamu žmogumi, gėdijasi savo balso.

Bendrovės nuotr. /Skelbiu.lt  pokalbių langas
Bendrovės nuotr. /Skelbiu.lt pokalbių langas

„Susirašinėjimas suteikia diskretiškumo – galbūt tada lengviau, drąsiau derėtis. Iš tiesų mūsų auditorija – nuo mokyklinio amžiaus jaunuolių iki pensinio amžiaus senjorų. Tačiau aktyviausi vis tik yra jauni žmonės – iki 40-ies metų amžiaus. Vyresnioji karta sunkiau priima tą susirašinėjimą žinutėmis – juk paskambini, viens-du ir sutari, taip greičiau ir paprasčiau. Tačiau didžioji mūsų auditorijos dalis linkusi susirašinėti“, – sako S. Orkinas.

Susirašinėti galima ir kompiuteriu, ir mobiliuoju įrenginiu. Žinutėmis portale Skelbiu.lt galima siųsti nuotraukas, dokumentus, pernelyg įkyrius pirkėjus ar pardavėjus užblokuoti. Gavus žinutę pranešimas apie tai išsiunčiamas arba į el. pašto dėžutę, arba į mobilųjį telefoną.

Ką nors perka ir parduoda trečdalis Lietuvos gyventojų

Norint susirašinėti žinutėmis Skelbiu.lt platformoje, reikia prisijungti, įvedant savo telefono numerį arba el. pašto adresą. Prisijungti taip pat galima naudojant „Facebook“, „Google+“ paskyras. Visi susirašinėjimai išsaugomi, nepaisant, iš kokio prietaiso ar interneto naršyklės jungiatės prie Skelbiu.lt. Pašnekovas Skelbiu.lt sistemoje mato vardą, pavardę arba pirmąsias 4 el. pašto raides.

„Likusį pašto adresą arba telefoną užmaskuojame žvaigždutėmis. Kai kurie žmonės nenori viešinti jokių savo kontaktų – bendravimas žinutėmis jiems yra išeitis“, – sako Skelbiu.lt vadovas.

Ar tokiu būdu suteikiama daugiau galimybių elgtis nesąžiningai, sukčiauti? S. Orkinas įsitikinęs, kad nesąžiningi pardavėjai elektroninio pašto adresą taip pat gali susikurti labai greitai, kaip ir nusipirkti papildomą telefono kortelę, kurią, pardavę prekę, tiesiog išmestų.

Pašnekovas pastebi, kad dėl skambinimo gali kilti įvairių kliūčių: galbūt esate darbe ir nenorite, kad kolegos girdėtų derybas dėl perkamo daikto, galbūt – triukšmingoje aplinkoje ar tiesiog norite turėti daugiau laiko apgalvoti argumentams derėdamiesi dėl kainos.

„Turinį visuomet prižiūrime, reaguojme į skundus, perspėjimus dėl galimai nesąžiningų pardavėjų. Iš visų jėgų stengiamės, kad tokių Skelbiu.lt neliktų. Be to, glaudžiai bendradarbiaujame su teisėtvarkos institucijomis ir operatyviai sprendžiame iškilusias problemas“.

„Gemius Audience“ tyrimo duomenimis, Skelbiu.lt per mėnesį aplanko per 980 tūkst. žmonių – tai yra trečdalis Lietuvos gyventojų. Tai yra trečias lankomiausias lietuviškas portalas po delfi.lt ir 15min.lt.

Visi šie lankytojai per dieną pradeda apie 2000 naujų pokalbių dėl parduodamų ar perkamų daiktų. Taigi per mėnesį įvyksta apie 60 000 pokalbių žinutėmis, nors ši funkcija dar veikia tik nuo gegužės pabaigos.

Bendrovės nuotr. /Skelbiu.lt  pokalbių funkciją sukūrę Domilė Kubilienė ir Roman Taranenko
Bendrovės nuotr. /Skelbiu.lt pokalbių funkciją sukūrę Domilė Kubilienė ir Roman Taranenko

Nuo vėžlio iškamšos iki superkamų musmirių

Baldai, mobilieji telefonai, dviračiai, statybinės medžiagos ir įranga – tai kategorijos, kuriose šiuo metu įdedama daugiausia skelbimų. Tačiau pasitaiko ir pasiūlymų, pakeliančių nuotaiką ir portalo lankytojams, ir jo administratoriams.

Pavyzdžiui, šiuo metu Skelbiu.lt siūloma įsigyti iš prekybos centro vežimėlio pagamintą originalų fotelį, vėžlio iškamšą ir vieną briedžio ragą. Kitas vartotojas skelbiasi superkantis džiovintas musmires ir pateikia detalią instrukciją, kaip jas reikėtų išdžiovinti.

Kaip tik žinote plotelį, kuriame gausiai raudonuoja musmirės? Skubėkite parašyti supirkėjui žinutę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką