Abi komandos sutaria, kad temperatūra būtų buvusi netgi aukštesnė, jei ne La Nina reiškinys, kuris atnešė vėsumos į kai kuriuos pasaulio regionus.
Mokslininkai taip pat įsitikinę, kad anglies dioksidas buvo pagrindinis temperatūros kilimo veiksnys per pastaruosius 50 metų.
Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija sako, kad jų atlikta temperatūros duomenų analizė rodo, jog vidutinė 2012 metų temperatūra buvo 0,57 laipsnio aukštesnė nei XX amžiaus temperatūros vidurkis.
Šios institucijos teigimu, visi 12 šio amžiaus metų patenka tarp 14 šilčiausių metų, nagrinėjant 133 metų periodą, kai duomenys yra reguliariai fiksuojami.
NASA, kuri naudojo tuos pačius duomenis, tačiau atliko šiek tiek kitokią analizę, teigia, kad praėję metai užima devintąją vietą šilčiausiųjų sąraše.
Dr. Jamesas Hansenas iš NASA teigia, kad netgi globalinio atšilimo periodu kai kurie sezonai bus vėsesni negu ilgalaikis vidurkis.
„Nuovokus asmuo turėtų pastebėti, kad neįprastų šilumos kraštutinumų daugėja. Tai kraštutinumai, kurie turi daugiausiai poveikio žmonėms ir kitoms planetos būtybėms“, – sakė tyrėjas.