Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 27, 09:01

3 lietuvių sveikatingumo programėlės: nuo asmeninio CO2 pėdsako iki emocijų treniruočių

Lietuviai vis labiau veržiasi į pasaulinę IT rinką. 15min pasidomėjo, kokias paslaugas tautiečių kuriamos programėlės siūlo sveikatingumo srityje.
Sveikatos patikrinimas
Sveikatos patikrinimas / 123RF.com nuotr.

Keisk žingsnius į medžius

Taip, išgirdote teisingai – programėlė „#Walk15“ („App Store“ ir „Google Play“) ne tik skaičiuoja jūsų žingsnius, sudegintas kalorijas ir nueitus kilometrus, bet ir papildomai motyvuoja rinktis aplinkai palankesnį keliavimo būdą: siekiant edukuoti apie asmeninį CO2 pėdsaką, vartotojams sukurta virtualių medžių auginimo funkcija.

„Vartotojų surenkami žingsniai konvertuojami į virtualius medžius, atitinkančius skaičių tikrų, kurį vartotojai būtų įdarbinę apdirbti CO2, jei tą patį atstumą būtų pasirinkę įveikti automobiliu“, – 15min pasakojo Laura Bakanauskienė, „#Walk15“ atstovė spaudai.

Tiesa, viskas nesibaigia virtualiais medžiais – galimą pasodinti ir tikrą. Vartotojai skatinami 21 dieną nueiti bent po 10 000 žingsnių, taip bandant savo dienotvarkėje formuoti naujus įpročius.

„Įgyvendinę šį siekį vartotojai gauna galimybę pasodinti tikrą medį. Na, o kuo daugiau žingsnių, tuo daugiau ir medžių gali pasodinti. Tokiu būdu Vilniuje kartu su bendrove ERGO jau pasodintas pirmasis žingsnių ąžuolynas“, – komentavo L.Bakanauskienė.

Gamintojo nuotr./#Walk15
Gamintojo nuotr./#Walk15

Tokia yra ir programėlės vizija – padaryti pasaulį sveikesniu. Virš 250 tūkst. vartotojų bendruomenę vienijanti „#Walk15“ komanda nuolat bendrauja su Lietuvos sporto universiteto dėstytojais, konsultuojasi su gydytojais bei medicinos sričių ekspertais, o informaciją edukacijai apie CO2 pėdsaką gauna iš Aplinkos apsaugos ministerijos.

Programėlėje taip pat galite rasti virtualius vaikščiojimo maršrutus, varžytis su kitais žaidėjais bei kaupti specialius nuolaidų pasiūlymus žingsnių piniginėje.

Emocijų treniruotės ir psichologinė pagalba

„Mindletic“ („App Store“ ir „Google Play“) yra emocinis sporto klubas, kurį išmaniuosiuose telefonuose gali „lankyti“ vartotojai. Programėlė siūlo skirtingas technikas, padedančias nuspėti ir užkirsti kelią perdegimui, nerimui bei sumažinti stresą, nepriklausomai nuo asmens buvimo vietos.

Vartotojai gali privačiai reflektuoti ir analizuoti savo išgyvenimus, naudoti duomenų analitikų pateikiamas įžvalgas apie asmenines emocinio balanso tendencijas, gauti personalizuotus mokslu grįstus psichologų rengtus trumpus patarimus bei treniruoti savo emocinį raumenį taip pat kaip treniruoja fizinį kūną – individualiai, su bendruomene ar sertifikuotu psichologu.

„Mindletic“/„Mindletic“
„Mindletic“/„Mindletic“

Projektas jau subūrė per 19 sertifikuotų bei inovatyvių psichologų, užmezgė partnerystę ir konsultuojasi su tokiomis organizacijos kaip Lietuvos psichologų sąjunga (LPS), Jaunimo linija, Krizių įveikimo centras, Vilniaus universitetas ir kiti.

„Mūsų požiūris į žmogaus sveikatą yra holistinis, tikime, kad žmogaus kūnas ir protas yra visuma, kurią treniruoti reikia nuosekliai ir vienodai. Dažnai sakoma, kad sveikame kūne slypi sveika siela, todėl vien sportiško kūno neužtenka – kad žmogus jaustųsi gerai, tam reikia lavinti ir psichinį atsparumą, siekti emocinio balanso“, – komentavo „Mindletic“ įkūrėja ir vadovė Ieva Vaitkevičiūtė.

Šiuo metu „Mindletic“ vysto emocinio sporto klubo konceptą siekdami prisidėti prie emocinio darbuotojų balanso tad galima tikėtis vis daugiau įvairių programos papildymų vedančių prie tvaresnio gyvenimo būdo.

Gyvenimas su diabetu

„Kilo Health“ turi daugiau nei trisdešimt skirtingų produktų. Vieni jų padeda žmonėms palaikyti sveiką gyvenimo būdą, kiti – leidžia užtikrinti gyvenimo kokybę, sergant lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui diabetu.

„Klinio“ („App Store“ ir „Google Play“) padeda diabetu sergantiems žmonėms prižiūrėti savo kasdienę mitybą, sportuoti, stebėti cukraus kiekį kraujyje, taip pat suteikia daugiau informacijos apie ligą ir sveiką gyvenimo būdą.

Gamintojo nuotr./„Klinio“ programėlės iliustracija.
Gamintojo nuotr./„Klinio“ programėlės iliustracija.

„Dažniausiai didžioji dalis lėtinių ligų gydymo susideda iš sveikatos būklės stebėsenos, medikamentų vartojimo ir sveiko gyvenimo būdo rekomendacijų, kurios konkrečiai ligai gali skirtis. Žinome, kad žmonėms yra sudėtinga laikytis tam tikrų patarimų, kasdien atitinkamai maitintis, sportuoti, nepamiršti išgerti vaistų. Technologiniai sprendimai tai gerokai supaprastina ir palengvina“, – 15min pasakojo „Kilo Health“ sveikatos technologijų futuristas Kasparas Aleknavičius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką