Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 09, 22:33 Atnaujinta 2011 11 10, 09:15

„Adobe Flash Player“ ateitis miglota, kompanija atleidžia 750 darbuotojų

Programinės įrangos gamintoja „Adobe Systems“ pranešė, kad atleis 750 darbuotojų. Kompanija ketina nutraukti ir „Adobe Flash Player“ platformos palaikymą mobiliesiems įrenginiams.
„Adobe Systems“ būstinė Kalifornijoje.
„Adobe Systems“ būstinė Kalifornijoje. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 HTML

Kompanija teigia, kad žmonės atleidžiami, nes bus siekiama susikoncentruoti skaitmeninės žiniasklaidos ir rinkodaros sferose, skelbia BBC. Daugiausia darbuotojų bus atleista Europos ir Šiaurės Amerikos padaliniuose. Naujausiais duomenimis, „Adobe Systems“ dirba daugiau nei 9 tūkst. darbuotojų.

Gandų apie „Flash Player“ ateitį „Adobe“ kol kas nekomentuoja. Tačiau tinklalapis ZDNet.com skelbia gavęs „Adobe“ partneriams skirtą el. laišką, kuriame rašoma, kad kompanija nepalaikys „Flash Player“ mobiliesiems įrenginiams, t.y. nebus leidžiami šios programos atnaujinimai, ji nebus pritaikoma naujoms operacinių sistemų versijoms, naršyklėms ir kt. Žadama išleisti tik kritinių klaidų ar saugumo „skylių“ atnaujinimus.

Pranešime teigiama, esą „Adobe“ daugiausia dėmesio skirs HTML5 technologijai ir naujajam savo produktui „Adobe Air“.

„Adobe Flash“ naudojamas žiūrėti vaizdo įrašus, žaisti žaidimus, naudoti įvairias programas. Šis įskiepis veikia „Android“ telefonuose ir „Blackberry Playbook“ planšetiniame kompiuteryje. Kompanija „Apple“ neleido jo diegti telefonuose „iPhone“ ir planšetėse „iPad“. Buvęs „Apple“ vadovas Steve‘as Jobsas teigė, kad „Adobe Flash“ yra nepatikimas, kelia grėsmę saugumui ir sekina įrenginių baterijas.

„Microsoft“ neseniai paskelbė, kad planšetiniai kompiuteriai su būsimąja „Windows 8“ operacine sistema taip pat nepalaikys „Adobe Flash“.

Papildyta lapkričio 10 d., 09.15 val.: „Adobe Systems“ patvirtino, kad nebepalaikys mobiliosioms platformoms skirto „Flash Player“ įskiepio. Kompanija teigia matanti didelę HTML5 technologijos perspektyvą, kuri yra „geriausias sprendimas“, nes yra „visuotinai palaikoma“.

Kompanija teigia, kad nebeleis programinės įrangos atnaujinimų mobiliesiems įrenginiams, tačiau žada taisyti kritines klaidas ir saugumo „skyles“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką