15min be reklamos
2022 09 06, 14:44

Airijos reguliuotoja skyrė „Instagram“ rekordinę 405 mln. eurų baudą

Airijos Duomenų apsaugos komisija (DPC) paskelbė skyrusi socialiniam tinklui „Instagram“ rekordinę 405 mln. eurų baudą dėl netinkamo vaikų duomenų tvarkymo.
Instagram
Instagram / 123RF.com nuotr.

„Galutinį sprendimą priėmėme praėjusį penktadienį ir jame numatėme 405 mln. eurų baudą“, – sakoma DPC pranešime.

Visa informacija apie sprendimą bus paskelbta kitą savaitę, pridūrė komisija.

DPC 2020 metų pabaigoje pradėjo tyrimą , siekdama įvertinti, kaip platforma tvarko vaikų asmens duomenis.

Tyrimas buvo sutelktas į „Instagram“ profilių ir paskyrų nuostatų „tinkamumą“ vaikams bei į įmonės „atsakomybę apsaugoti vaikų, kaip pažeidžiamų asmenų, duomenų apsaugos teises“.

Jis buvo vykdomas pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR) – ES pagrindinių teisių chartiją, įsigaliojusią 2018 metų gegužės mėnesį.

BDAR suteikia duomenų reguliavimo institucijoms teisę skirti griežtas baudas už pažeidimus.

Kadangi „Instagram“ priklauso „Meta“, kurios Europos būstinė yra Dubline, DPC turi užtikrinti, kad būtų laikomasi taisyklių.

Praėjusiais metais už duomenų apsaugos taisyklių pažeidimą reguliuotoja skyrė tuomet rekordinę 225 mln. eurų baudą „WhatsApp“, kuri taip pat priklausė „Meta“.

„Meta“, valdanti ir „Facebook“, kovo mėnesį buvo nubausta 17 mln. eurų bauda už dvylika duomenų pažeidimų atvejus.

„Meta“ iš karto neatsakė į naujienų agentūros AFP prašymą pateikti komentarų, tačiau Airijos valstybinis transliuotojas RTE pacitavo bendrovės atstovą spaudai, kuris teigė, kad tyrimas dėl „Instagram“ buvo „sukoncentruotas į senas nuostatas, kurios buvo atnaujintos daugiau nei prieš metus“.

„Nuo to laiko išleidome daug naujų funkcijų, kad paaugliai būtų saugūs ir jų informacija būtų privati“, – pridūrė bendrovės atstovas.

„Visų jaunesnių nei 18 metų asmenų paskyros yra automatiškai nustatomos kaip privačios, kai jie prisijungia prie „Instagram“, todėl tik pažįstami žmonės gali matyti, ką skelbia šie asmenys, o suaugusieji negali siųsti žinučių paaugliams, kurie jų neseka“.

Taip pat jis pridūrė, kad bendrovė nesutiko su tuo, kaip buvo apskaičiuota bauda, ​​ir planuoja ją apskųsti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką