Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

„Apple“ teisininkai interneto „piratams“ paskelbė karą

Kompanijos „Apple“ teisininkai pradėjo plataus masto kovą prieš interneto „piratus“, kurie už pinigus platina mokamas „App Store“ aplikacijas.
Parduotuvės atidarymo akimirka
Parduotuvės atidarymo akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Teisininkai jau nusiuntė oficialių kreipimąsi į „hostingo“ paslaugas teikiančią kompaniją. Jos serveriuose veikia viena iš paslaugų, kuri padeda vartotojams gauti nelegalų turinį, praneša svetainė „AppleInsider“.

Tam, kad nelegaliai gautų programinę įrangą iš „App Store“, vartotojai turėdavo atlikti „iOS“ įrenginyje vadinamąją „jailbreak“ operaciją ir įdiegti „Installous“ aplikaciją. Po to jie gaudavo prieigą prie „nulaužtų“ programų saugyklos „Apptrackr“. Būtent ši paslauga tapo „Apple“ juristų taikiniu.

Atsakydama į tokius „Apple“ veiksmus, „Apptrackr“ vadovybė paslėpė tiesiogines nuorodas į aplikacijas, o paslaugą perkėlė už JAV ribų, kad „Apple“ negalėtų daryti spaudimo „hostingo“ savininkams. Paskutinysis žingsnis greičiausiai padidins išlaidas, dėl to tinklalapyje atsirado reklama bei pranešimas, kad svetainė daugiau nebegali veikti vien tik iš aukų.

Įdomu tai, kad „piratavimas“ „iOS“ terpėje egzistuoja gana seniai, tačiau anksčiau „Apple“ vangiai reagavo į šį reiškinį. Matyt, kompanijos politika „piratų“ atžvilgiu žymiai pasikeitė, tad dabar galima tikėtis tokių veiksmų, kokių visame pasaulyje imasi kitas amerikiečių gigantas „Microsoft“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius