15min be reklamos
2023 02 08, 12:00

Atleidimų banga technologijų sektoriuje drebina pasaulį: ar pasieks ir Lietuvą?

Didžiausios technologijų įmonės savo darbuotojus atleidžia ne šimtais, o tūkstančiais. „Esame lūžio taške“, – 15min situaciją komentavo Lietuvos startuolių asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovė Inga Langaitė. Ar tai reiškia, kad įtampa pasaulinėje IT rinkoje palies ir Lietuvą?
Atleidimas iš darbo
Atleidimas iš darbo / 123RF.com nuotr.

Kodėl kilo atleidimų banga?

„Amazon“, „Meta“, „Twitter“, „Netflix“, „Google“ ir kiti tarptautiniai technologijų milžinai pastaraisiais mėnesiais atleido tūkstančius informacinių technologijų (IT) specialistų.

Ekspertų teigimu, tokią atleidimų bangą sukėlė kelios priežastys – pandemija, perdėtas optimizmas darbuotojus samdant „į ateitį“ ir ,be abejo, recesija.

123rf.com nuotr./Atleidimas iš darbo
123rf.com nuotr./Atleidimas iš darbo

„Padidėjęs technologijų darbuotojų poreikis per pandemiją suteikė daug neapgalvoto optimizmo kompanijoms – darbuotojų reikia, samdome daug, nes kiti irgi samdo, o konkuruoti juk reikia. Tad kompanijos prisisamdė pernelyg daug žmonių ir švytuoklė apsisuko.

Kadangi recesija JAV yra akivaizdi, itin dideles pajamas ir projektus gauti nebėra taip paprasta. Todėl tenka ir kruopščiau sužiūrėti išlaidas, o ypač tada, kai darbuotojų yra per daug“, – 15min komentavo IT įmonės „Devbridge“, žmonių ir organizacijos vystymo direktorė, ISM universiteto profesorė Raimonda Alonderienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką