Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Atlikus „sniego žmonių“ plaukų tyrimą paaiškėjo: tai yra lokiai

Atlikus legendomis apipintiems „sniego žmonėms“ priskirtų plaukų genetinį tyrimą paaiškėjo, kad iš tikrųjų tai tėra vietinių lokių plaukai, rašo „The Verge“.
Himalajų rudasis lokys
Nepale aptikta „sniego žmogaus“ pėda / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Norėdami išsiaiškinti, ar legendiniai „siego žmonės“, dar vadinami ječiais, iš tiesų egzistuoja, mokslininkai išanalizavo 9 „ječių“ plaukų mėginius, paimtus iš mumifikuotų gyvūnų ir muziejuose esančių „ječių“ iškamšų – visi šie mėginiai priklausė kompanijai, kuriančiai filmą apie šiuos legendinius sutvėrimus.

Tyrimo metus gautas DNR sekas mokslininkai palygino su 15 rudųjų lokių genetinės medžiagos mėginiais. Paaiškėjo, kad 8 tariami „ječiai“ iš tiesų yra paprasčiausi vietiniai lokiai. Devintasis – iškamšos – mėginys parodė, kad tai taip pat yra lokys, tik su šuns dantimis. Tyrimo rezultatus publikuoja žurnalas „Proceedings of Royal Society B“.

Taigi, Tibete rasti „sniego žmonės“ iš tikrųjų yra Tibeto lokiai, o Himalajų „jetis“ pasirodė esas Himalajų lokys, sakė Bafalo universiteto (JAV) genetikė, tyrimo bendraautorė Charlotte Lindqvist. Ji pridūrė, kad rezultatai „veikiausiai šiek tiek nuvils filmo kūrėjus“.

Tai nėra pirmas kartas, kai DNR tyrimai paneigė garsius pareiškimus apie aptiktus sniego žmones. Prieš keletą metų Oksfordo universiteto genetikas Bryanas Sykesas taip pat analizavo įvairiose pasaulio šalyse aptiktus „ječių“ mėginius ir nustatė, kad genetinė medžiaga iš tiesų atkeliavo iš meškėnų, karvių, avių ir net žmonių. Na, bent jau šį kartą galima pasidžiaugti, kad lokiai yra kažkiek panašesni į tradicinį sniego žmonių atvaizdavimą nei meškėnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius