Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 21, 15:10

Australijos pakrantėje užstrigo šimtai banginių

Australijoje, vakarinėje Tasmanijos pakrantėje, rasta daugiau kaip 200 banginių, kurie atsidūrė ant kranto, pranešė laukinės gamtos pareigūnai. Kai kurie iš jų – vis dar gyvi.
Tasmanijos pakrantėje užstrigo šimtai banginių
Tasmanijos pakrantėje užstrigo šimtai banginių / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tasmanijos gamtinių išteklių ir aplinkosaugos departamentas patvirtino, kad maždaug 230 bandomųjų banginių būrys užplaukė ant seklumos vandenyno paplūdimyje. Kai kurie gyvūnai taip pat įstrigo smėlio lygumoje, esančioje Makvario uoste.

„Pirminiais duomenimis, maždaug pusė gyvūnų yra gyvi“, – teigė agentūra.

„Atrodo, kad maždaug pusė gyvūnų yra gyvi“, – sakoma departamento pareiškime ir priduriama, kad komanda renka banginių gelbėjimo įrangą ir vyksta į šią vietovę. „Jūrų gyvūnijos ir augalijos ekspertai įvertins įvykio vietą ir situaciją, kad būtų galima suplanuoti tinkamą reagavimą.“

Masiniai banginių išmetimai į krantą jau dešimtmečius glumina jūrų mokslininkus.

Tai ne pirmas tokio pobūdžio incidentas, įvykęs Tasmanijoje, salų valstijoje prie pietinės Australijos žemyninės pakrantės. 2020 m. pakrantėje taip pat įstrigo šimtai banginių – tai buvo didžiausias masinis banginių išplovimas į krantą Tasmanijos istorijoje.

„Scanpix“/AP nuotr./Paplūdymyje užstrigę banginiai
„Scanpix“/AP nuotr./Paplūdymyje užstrigę banginiai

Šią savaitę įvyko ir dar vienas nerimą keliantis atvejis – kitame Tasmanijos paplūdimyje rasta daugiau kaip tuzinas negyvų, jaunų kašalotų.

Gyvūnus, daugiausia patinus, pirmadienio popietę pirmą kartą aptiko laukinės gamtos apsaugos institucijos, manoma, kad jie priklausė tam pačiam jauniklių būriui.

Naujosios Zelandijos Massey universiteto banginių ir delfinų ekspertė profesorė Karen Stockin „The Guardian“ sakė, kad gali būti daug priežasčių, dėl kurių vyksta tokie reiškiniai, įskaitant vandens temperatūros pokyčius, dėl kurių gyvūnai priplaukia arčiau kranto nei įprastai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką