Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 29d. 12:27

Baltarusijoje įvykusių pratybų „Zapad 2021“ apžvalga: kokie scenarijai buvo žaidžiami?

„Zapad“ pratybos Tik prenumeratoriams
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Zapad“ pratybos
Rugsėjo 10–16 dienomis Baltarusijos, Rusijos ir Kaliningrado srities poligonuose vyko, ko gero, svarbiausios pastarųjų ketverių metų pratybos: jų scenarijai sukėlė nerimą ne tik Lietuvai.

Oficialiai teigta kad „Zapad-21“ pratybos bus gynybinio pobūdžio. Pratybų scenarijai visgi sukėlė nerimo ne tik Lietuvai, bet ir Lenkijai bei Latvijai. Turint galvoje pabėgėlių situaciją Baltarusijoje ir Baltarusijos geopolitinę situaciją bei valdžios veiksmus siekiant išlaikyti autoritarinį režimą, baimintasi dėl didelio masto Rusijos karių dislokavimo jos teritorijoje.

Lenkijos spaudoje mirgėjo straipsniai apie rengiamas provokacijas, o pasak Rusijos Gynybos ministerijos dar rugpjūtį paskelbtos informacijos, „Zapad-21“ pratybose Rusijos ir Baltarusijos teritorijoje turėjo dalyvauti iki 200 tūkst. karių, apie 80 lėktuvų ir sraigtasparnių, iki 760 karinės technikos vienetų, įskaitant 290 tankų, 240 pabūklų, reaktyvinių salvinės ugnies sistemų ir minosvaidžių, taip pat iki 15 kovinių laivų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Zapad“ pratybos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Zapad“ pratybos

Pratybų scenarijai iš esmės nėra nauji, labiau vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad Rusija ir Baltarusija šiemet ribojo užsienio stebėtojų dalyvavimą pratybose.

Pagal viešai paskelbtą mokymų legendą Polesės Respublika (kuri turėtų atitikti Baltarusiją ir Rusija) turėtų simuliuoti gynybą nuo Vakarų valstybių – Neries, Pomorės, Šiaurinės Respublikos bei tarptautinių teroristinių organizacijų. Manoma kad Lietuvai teko Neries pavadinimas, Lenkijai – Pomorės, o Šiaurinė Respublika – Latvija arba kuri nors iš Skandinavijos šalių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką