2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Belaidžiu ryšiu sujungtais išmaniaisiais telefonais galima fotografuoti tą patį vaizdą iš kelių skirtingų vietų

Ar norėtumėte nufotografuoti mėgstamos grupės koncertą vienu metu iš daugybės skirtingų kampų? Masačiusetso technologijų instituto studentas ir mokslinis darbuotojas Eyal Toledanas sukūrė būdą kaip nesunkai tai padaryti sujungus keletą išmaniųjų telefonų, rašo NewScientist.com.
„CoSync“ technologijos bandymai
Kadras iš „CoSync“ technologijos bandymų / eeiiaa.com

„Collaborative Synchronized and Proximal Device Ecology“ arba tiesiog „CoSync“ vadinamos technologijos veikimo principas paprastas – „WiFi“ ar „Bluetooth“ belaidžiu ryšiu sujungiami keli mobilieji įrenginiai, kurie tarpusavyje gali dalintis kameros, mikrofono bei įvairių jutiklių funkcijomis.

E.Toledano sukurtas technologijos prototipas belaidžiu ryšiu sujungė iš viso šešis mobiliuosius telefonus, o visų jų kamerų veikimas buvo sinchronizuojamas su pagrindinio telefono kameros programine įranga. Šio prietaiso savininkui pradėjus filmuoti, įrenginys ima siųsti signalus „peer-to-peer“ tinklu kitiems prijungtiems telefonams, kurie taip pat ima fiksuoti norimą vaizdą.

Pasak „CoSync“ kūrėjo, tokia kelių mobiliųjų įrenginių ekosistema fotografavimo funkcijas atlikdavo kur kas geriau nei vienas įrenginys – prastai apšviestų objektų nuotraukos buvo ryškesnės, jose taip pat pavyko išvengti detalumą mažinančio perlaikymo (angl. overexposure) efekto. Iš kelių kampų skirtingu metu suveikiančios kamerų blykstės taip pat gali padėti išvengti „raudonų akių“ efekto.

Kitame eksperimente E.Toledanas sujungtus telefonus išdėliojo viena eile ir visais jais fotografavo du žmonės tarpusavyje besimėtančius kamuoliu. Vėliau sujungus visas padarytas fotografijas pavyko sukurti sulėtinto jų žaidimo vaizdą.

Šiuo metu tobulinama technologija gali būti pritaikyta daugelyje kitų sričių, pradedant pramogomis ir baigiant karinėmis operacijomis. Kol kas nėra žinoma ar „CoSync“ bus siekiama komercializuoti, ar tai teliks laboratoriniu projektu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką