15min be reklamos
2015 09 11, 11:03

Aitriojoje paprikoje esanti medžiaga vieną dieną gali išgydyti vėžį

Kapsaicinas – medžiaga, kuri suteikia aštrumą aitriajai paprikai, vieną dieną gali būti paversta vėžio gydymo priemone, rodo mokslininkų tyrimas.
Aitrioji paprika
Aitrioji paprika / Shutterstock nuotr.

Dar 2006 m. mokslininkai rado įrodymų, kad dideli kapsaicino kiekiai gali sunaikinti vėžines prostatos ląsteles pelėse, nepažeidžiant sveikųjų. Tačiau tam, kad vėžinės ląstelės žmogaus organizme būtų nužudytos vien valgant aštrius pipirus, kiekvieną savaitę reikėtų suvalgyti labai didelį kiekį pipirų.

Dideli kapsaicino kiekiai gali sunaikinti vėžines prostatos ląsteles pelėse, nepažeidžiant sveikųjų

Geresnė galimybė būtų sudėtį paversti koncentruotu vaistu, tačiau iki šiol niekas nežinojo, kokiu būdu pipiras veikia, rašo Sciencealert.com.

Dabar Indijos mokslininkai pirmą kartą parodė, kaip kapsaicinas prisiriša prie vėžio ląstelės ir joje sukelia pokyčius, o tai yra pirmas žingsnis siekiant sudėtį paversti vaistais.

Mokslininkai sugebėjo nustatyti, kaip sudėtis sąveikauja su ląstelių membranomis stebėdama natūralią fluorescenciją. Kapsaicinas prisiriša prie vėžio ląstelės paviršiaus, o tada „apsigyvena“ ląstelės membranoje.

Sudėties buvimas membranoje pradeda inicijuoti cheminius pokyčius ir, jei sudėties yra užtektinai, membranos persiplėšia.

Tiesa, žmonija greičiausiai yra dar toli nuo kapsaicino panaudojimo medicinoje, tačiau gera žinia ta, kad vėžio ląsteles sudėtis paveikia visiškai nepažeisdama sveikųjų.

Prieš keletą savaičių mokslininkai pranešė, kad vapsvos nuodai taip pat turi panašių medžiagų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką