2012-09-19 16:38

Daugiau nei pusė mobiliųjų „Android“ įrenginių galimai turi saugumo spragų

Daugiau nei 50 proc. įrenginių su operacine sistema „Android“ gali turėti rimtų programinių pažeidžiamumų.
„Android“ logotipas
„Android“ logotipas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kompanija „Duo Security“ išleido specialią „Android“ aplikaciją „X-Ray“, kuri įvertina konkretaus įrenginio su mobiliąja „Google“ operacine sistema pažeidžiamumus – žinomus, tačiau vis dar neištaisytus. Programėlės naudotojų rezultatai, analitikų teigimu, yra pasibaisėtini.

„Nuo aplikacijos starto mes gavome duomenų iš maždaug 20 tūkst. įrenginių su operacine sistema „Android“. Jie leidžia daryti prielaidą, kad daugiau nei pusė visų „Android“ įrenginių visame pasaulyje turi pažeidžiamumų, kuriuos gali išnaudoti kenkėjiška programinė įranga arba programišiai“, – pastebi „Duo Security“.

Antivirusinius produktus gaminančios kompanijos jau seniai įspėja, kad „Android“ yra nesaugiausia iš visų mobiliųjų platformų. Ir vargu, ar tokia situacija keisis artimiausiu metu.

Įvairių „Android“ įrenginių gamintojai nori, kad vartotojai pirktų vis naujus telefonus ir planšetes, o ne siųstųsi naujus programinius atnaujinimus senstelėjusiems mobiliesiems įrenginiams. Savo ruožtu, vartotojų interesai priešingi: jie nenori nuolat pirkti naujų telefonų, kol senieji gerai veikia.

Pasekmės akivaizdžios: iš 500 mln. visame pasaulyje aktyvuotų „Android“ įrenginių 57,2 proc. iki šiol naudoja „Android 2.3 Gingerbread“ versiją, nors jau išleista „Android 4.1 Jelly Bean“.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą