Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2012 01 06, 10:16

Dešimtis tūkstančių „Facebook“ narių slaptažodžių pavogęs virusas toliau sparčiai plinta

Kompiuterinio saugumo ekspertai praneša, kad internete sparčiai plinta kompiuterinis virusas, vagiantis „Facebook“ narių slaptažodžius. Jis jau pavogė daugiau nei 45 tūkst. žmonių prisijungimo duomenis.
Socialinis tinklas „Facebook“
Socialinis tinklas „Facebook“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Manoma, kad daugiausia nukentėjusių „Facebook“ narių yra iš Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos, skelbia BBC.

Nusikaltėliai naudoja kenkėjišką programą, kuri pavadinta „Ramnit“. Ji pradėjo plisti dar 2010 metų balandį, tuomet šis virusas buvo naudojamas vogti prisijungimo prie internetinės bankininkystės duomenis. Šiuo metu plinta modifikuota viruso versija.

Ją aptikusi saugumo kompanija „Seculert“ įspėja atsargiai vertinti „Facebook“ draugų siunčiamas nuorodas.

„Mes įtariame, kad nusikaltėliai, naudodami pavogtus slaptažodžius, prisijungia prie „Facebook“ narių sąskaitų ir persiunčia kenkėjiškas nuorodas draugų sąraše esantiems asmenims, taip dar labiau išplėsdami kenkėjiškos programos paplitimą“, – rašoma kompanijos tinklaraštyje.

Maža to, įsilaužėliai pasinaudoja tuo faktu, kad didelė dalis vartotojų yra linkę naudoti tą patį slaptažodį skirtingose interneto tarnybose. Taigi turėdami vieną slaptažodį programišiai gali įsilaužti ne tik į jų „Facebook“ sąskaitas, bet ir į el. paštą, tinklaraščius, kitas platformas.

Taip jie surenka dar daugiau informacijos apie auką ir gali padaryti dar daugiau žalos.

„Seculert“ duomenimis, per paskutinius praėjusių metų mėnesius „Ramnit“ virusu buvo užkrėsta 800 tūkst. kompiuterių.

Sunerimusiems „Facebook“ nariams patariama antivirusinėmis programomis patikrinti, ar kompiuteryje nėra virusų, arba pasikeisti bent socialiniame tinkle naudojamą slaptažodį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką