Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 01 06, 13:32

Startavo didžiausias Lietuvos istorijoje telefonų programėlių projektas „City Info“

Sausio pradžioje Lietuvoje startavo didžiausias Lietuvos istorijoje mobiliųjų telefonų programėlių projektas „City Info“. Šio projekto pradinėje versijoje buvo sukurtos 35 didžiausių Lietuvos miestų programėlės „Android“, „Windows Phone“ ir „iPhone“ telefonams. Viso buvo sukurta ir vienu metu pradėjo veikti 105 mobiliosios programėlės. Šios programėlės padės miestų gyventojams ir svečiams patogiau rasti svarbiausią informaciją apie miestą, miesto naujienas, išsikviesti pagalbą, rasti orų prognozę ir kitus aktualius dalykus.
Moteris naudojasi telefonu
Moteris naudojasi telefonu / „Omnitel“ nuotr.

„Mąstyti apie šią programėlę paskatino įvykis Nidos paplūdimyje. Skubiai reikėjo iškvieti gelbėtojus, tačiau gelbėjimo stoties aštuonių skaitmenų telefono numerio, nei vienas paplūdimyje buvęs poilsiautojas nežinojo. O svarbi buvo kiekviena sekundė, – prisiminė idėjos autorius ir kompanijos ES4B vadovas Aidas Jarušaitis. – Iš karto kilo mintis, kad reikėtų programėlės kurios pagalba būtų galima vieno mygtuko paspaudimu iškviesti reikiamą pagalbą.”

Kuriant programėlę buvo stengiamasi, kad jos turinys atitiktų kiekvieno miesto gyventojo poreikius. Keletą mėnesių buvo dirbama ties apklausomis ir poreikių tyrimu, ko reikėtų miesto gyventojui mobiliojoje programėlėje. Paaiškėjo, jog žmogui svarbu rasti miesto ir savivaldybės naujienas, vieno mygtuko paspaudimu išsikviesti pagalbą ar taksi, lengvai užsisakyti maisto į namus, rasti viešojo transporto tvarkaraščius, orų prognozę, informaciją apie renginius, darbo skelbimus. Miesto svečiams pasirodė aktualu rasti informaciją apie lankytinas vietas, muziejus, galerijas, viešbučius ir kitas turiningo laiko praleidimo vietas.

Projekto kūrėjai ilgai svarstė ar kurti vieną didelę programėlę visai Lietuvai ar kiekvienam miestui skirtingas versijas. Vis dėl to buvo nuspręsta, jog kiekvienas miestas turi savų, unikalių poreikių, tad skirtingos kiekvieno miesto programėlės pasirodė geresnis sprendimas.

„Klaipėdos miestui ir jo svečiams yra aktualus keltų į Neringą tvarkaraštis. Toks funkcionalumas bendroje programėlėje Alytaus miesto gyventojui atrodytų komiškas, nes jam to tiesiog nereiktų“, – dėstė projekto vadovas A.Jarušaitis. 

Programėlės nemokamos ir jas gali parsisiųsti kiekvienas turintis išmanųjį mobilųjį telefoną.

Į mobilųjį telefoną programėles parsisiųsti galima tiesiogiai iš jūsų telefono operacinei sistemai pritaikytos programėlių parduotuvės („Google Play“, „Windows Phone Store“ ar „Apple Store“). Programėlės pavadinimas: “miesto pavadinimas + Info” (pvz. Vilnius Info, Kaunas Info, Klaipėda Info ir t.t.)

Visas programėlės galima rasti ir internete: www.cityinfo.lt

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką