Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 01, 21:01

Didžiausi ir keisčiausi: 10 neįtikėtinų dinozaurų, vaikščiojusių ant Žemės paviršiaus

Prakalbus apie dinozaurus, daugumai pirmiausiai į galvą pirmiausia ateina mintis apie tiranozaurus. Tačiau jie – tik nedidelė dalis visos dinozaurų populiacijos, kuri prieš daugiau nei 64 mln. metų vaikščiojo žeme. Štai 10 įdomiausių dinozaurų, kurie gali jus nustebinti.
Dinozauras ir žmogus Tik prenumeratoriams
Dinozauras ir žmogus / 123RF.com nuotr.

Protingiausias dinozauras

Vienas protingiausių dinozaurų buvo troodonas. Tai buvo medžioklinis dinozauras, maždaug 2 metrų ilgio, tačiau jo smegenys buvo panašaus dydžio kaip dabartinių žinduolių ar paukščių.

Dinozauras buvo visaėdis, turėjo stereoskopinį regėjimą ir įdomios formos dantis, su ryškiai matomais, į viršų orientuotais dantukais.

Pusė kūno – vien kaklas

Elasmozauras buvo ilgiausias pleziozauras – jo ilgis siekė iki 14 metrų. Įdomiausia tai, kad pusę jo ilgio sudarė kaklas, kuriame buvo net 75 slanksteliai (palyginti su 7-8 žmogaus kaklo slanksteliais), rašo „The dinosaurs museum“.

Wikimedia/Elasmozauro dydžio palyginimas su žmogumi
Wikimedia/Elasmozauro dydžio palyginimas su žmogumi

Elasmosauras turėjo keturias ilgas, į irklus panašias pelekus, mažytę galvą, aštrius dantis stipriuose žandikauliuose ir smailią uodegą. Nors dažnai vadinamas „jūros dinozauru“, iš tiesų jis priskiriamas roplių karalystei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką