2025-12-14 20:20

„Disney“ sandoris sukėlė klausimų kūrybiniams darbuotojams

Kūrybinių industrijų atstovai išreiškė susirūpinimą dėl 1 mlrd. dolerių (860 mln. eurų) vertės sandorio, pagal kurį „Disney“ personažai bus integruoti į „OpenAI“ dirbtinio intelekto įrankius „ChatGPT“ ir „Sora“. Tai pirmoji didelė studija, suteikusi licenciją naudoti dalį savo katalogo dirbtinio intelekto mokymui ir kūrimui, skelbia bbc.com.
„Disney“ personažai
„Disney“ personažai / Shutterstock nuotr.

Sandorio dėka vartotojai galės kurti ir dalintis turiniu su daugiau nei 200 „Disney“ franšizių, įskaitant „Pixar“, „Marvel“ ir „Žvaigždžių karus“.

Tačiau profesinės sąjungos ir kūrybinių industrijų atstovai teigia, kad tai kelia rimtą susirūpinimą, nes kyla rizika, kad žmonių kūrybiškumas bus išnaudojamas dirbtinio intelekto (DI) modeliams.

Sandoris – su apribojimais

Sandoris buvo sudarytas laikantis apribojimų – neleidžiama naudoti realių žmonių atvaizdų, panašumo ar balso.

Tikimasi, kad vartotojai galės pradėti kurti vaizdo įrašus ir vaizdus „Sora“ ir „ChatGPT“ platformose 2026 m. pradžioje.

Ekspertai vertina, kad šis sandoris žymi svarbų momentą pramogų industrijai, nes didėja diskusijos apie DI poveikį kūrybinėms industrijoms, autorinėms teisėms ir kūrybiniam darbui.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą