-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

EKA pranešė pritarianti JAV sprendimui pratęsti TKS eksploatavimą iki 2030 metų

Europos kosmoso agentūra (EKA) palaiko JAV sprendimą pratęsti Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) eksploatavimą iki 2030 metų ir išsiųs savo pasiūlymą dėl stoties naudojimo šalims partnerėms, pranešė agentūros vadovas Josefas Ashbacheris.
Tarptautinė kosminė stotis
Tarptautinė kosminė stotis / 123RF.com nuotr.

„Džiaugiuosi šia žinia, taip pat visoms Europos kosmoso agentūros šalims partnerėms išsiųsiu pasiūlymą pratęsti [sutartį dėl TKS eksploatavimo] iki 2030 metų“, – teigė EKA vadovas.

Jis pažymėjo, kad EKA su malonumu Tarptautinėje kosmoso stotyje pratęs partnerystę su amerikiečių NASA, Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“, Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra JAXA ir Kanados kosmoso agentūra.

Penktadienį NASA vadovas Billas Nelsonas pranešė, kad JAV prezidento Joe Bideno administracija patvirtino susitarimo dėl TKS naudojimo pratęsimą iki 2030 metų.

Pasak jo, susitarimo pratęsimas iki 2030 metų suteiks žmonijai dar vieną produktyvų dešimtmetį mokslo srityje bei suteiks naujų galimybių žemojoje Žemės orbitoje, taip pat atvers naujas komercines kryptis.

Gruodžio 20 dieną NASA TKS programos vadovas Joelis Montalbano teigė, kad „Roskosmos“ ir NASA vadovai Dmitrijus Rogozinas ir Billas Nelsonas norėtų asmeniškai susitikti Maskvoje derybų dėl susitarimo dėl TKS eksploatavimo pratęsimo bei dėl sutarties, susijusios su kitos šalies kosmonautų skraidinimu savo šalies erdvėlaiviuose, pasirašymo, nors tiksli susitikimo data bus nustatyta vėliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius