15min be reklamos

El. turinio sprendimų konkurse „Naujasis knygnešys 2013“ laurus skynė VU projektas „Orbis Lituaniae“

Ketvirtadienį Vilniuje buvo išrinkti geriausi elektroninio turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2013“ kūrėjai. Daugiausia, net tris prizus, konkurse susišlavė LDK istoriją pristatančio projekto „Orbis Lituaniae“ atstovai.
IVPK direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė įteikia apdovanojimą projekto „Orbis Lithuaniae“ vadovui Žilvinui Jančorui
IVPK direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė įteikia apdovanojimą projekto „Orbis Lithuaniae“ vadovui Žilvinui Jančorui / IVPK nuotr.

Aštuonioms konkurso nominacijoms buvo pristatytas 61 darbas. Išrinkti 8 nugalėtojai atstovaus Lietuvą pasauliniame geriausio elektroninio turinio sprendimų konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2013“ (WSA).

Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) organizuotame konkurse geriausių el. turinio sprendimų kūrėjai buvo apdovanoti aštuoniose kategorijose: e. verslas ir komercija, e. valdžia ir institucijos, e. mokymasis ir švietimas, e. pramogos ir gyvenimo būdas, e. turizmas ir kultūra, e. sveikata ir aplinka, e. įtraukimas ir įgalinimas, e. medijos ir žiniasklaida.

„Džiaugiamės, kad konkurse buvo pristatomi įdomūs ir inovatyvūs darbai, kad jame dalyvavo ambicingi ir iniciatyvūs Lietuvos e. sprendimų kūrėjai. Tikimės, kad konkurso nugalėtojų e. sprendimai pasirodys verti dėmesio ne tik mūsų šalies vartotojams, bet ir užsienio šalių rinkoms, juos įvertins tarptautinės WSA komisijos“, – sakė IVPK direktoriaus pavaduotoja, WSA nacionalinė ekspertė Ieva Žilionienė.

Nugalėtojus kiekvienoje kategorijoje rinko nacionalinės WSA ekspertės suburta konkurso komisija: Antanas Bubnelis („TEO LT“), Darius Bagdžiūnas („Gaumina“ ir WSA ekspertas), Gediminas Gasiulis (15min.lt) ir Gintautas Dulskas („Publicum“).

Laimėtojai

Nugalėtojų laurai šiais metais atiteko aštuoniems elektroninio turinio sprendimų kūrėjams: UAB „Soundest“ už sprendimą „IQ Polls“ (kategorija e. verslas ir komercija), Vilniaus miesto savivaldybei už sprendimą „E. miestas“ (kategorija e. valdžia ir institucijos), UAB „Šviesa“ ir Ugdymo plėtotės centrui už sprendimą Emokykla.lt (kategorija e. mokymasis ir švietimas), Rūtai Mickienei už sprendimą „Matyk ką girdi“ (kategorija e. pramogos ir gyvenimo būdas), Vilniaus universitetui už sprendimą „Orbis Lituaniae“ (kategorija e. turizmas ir kultūra), UAB „CodeIn“ už sprendimą KurGyvenu.lt (kategorija e. sveikata ir aplinka), Asociacijai „Langas į ateitį“ už sprendimą Epilietis.eu (kategorija e. įtraukimas ir įgalinimas) ir Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai bei UAB „Citrus“ už sprendimą „Mediateka“ (kategorija e. media ir žiniasklaida).

Pačiu geriausiu e. turinio sprendimu 2013 m. Lietuvoje išrinktas sprendimas „Orbis Lituaniae/LDK istorijos“, kuriam įteiktas specialus bendrovės „TEO LT“ įsteigtas prizas. „Orbis Lituaniae“ – LDK istoriją pristatantis portalas (LDKistorija.lt), kuriame rasite beveik septynis šimtus istorijų, originaliai pristatančių įvairialypę LDK visuomenės, kultūros, politikos ir kasdienybės panoramą.

Bendrovės „Mokipay Europe“ įsteigtais prizais apdovanoti konkurso dalyviai, įdomiausiai ir originaliausiai pristatę savo e. turinio sprendimus (šis prizas įteiktas LRT atstovui) bei surinkę daugiausiai simpatijų konkurso interneto svetainėje Naujasisknygnesys.lt (šis prizas atiteko VŠĮ „Gyvenimo Universitetas LT“ už sprendimą „Nuotolinio video mokymosi sistema EGU.lt“).

IVPK taip pat simboliškai apdovanojo šių metų „Naująjį knygnešį“ – ši, dar 2003 m. pradėta, tradicija skirta pagerbti žmonėms, kurie savo veikla ir konkrečiais darbais prisideda prie informacinės visuomenės procesų sklaidos Lietuvoje. Šiemet šis prestižinis įvertinimas atiteko projekto „Orbis Lithuaniae“ vadovui, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos valdybos pirmininkui ir Atvirojo kodo instituto direktoriaus pavaduotojui Žilvinui Jančorui.

Laimėję e. sprendimai toliau varžysis „Pasaulio viršūnių apdovanojimuose“. WSA – tai globali Jungtinių Tautų įkvėpta iniciatyva, siekianti atrinkti ir paskatinti geriausius pasaulio elektroninio turinio produktus, kurios šūkis: „Sumanus turinys – sumaniems žmonėms“. Šiame pasauliniame konkurse nuo 2003 m. aktyviai dalyvauja 168 pasaulio šalys.

Daugiau informacijos apie konkursą ir jo dalyvius rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką