15min be reklamos
Publikuota 2022 11 20, 17:06

Elektros investicijos: išorinės baterijos „Sandberg USB-C PD 100W 38400“ apžvalga

Ši išorinė baterija pasižymi puikiomis elektros saugojimo specifikacijomis – didele talpa, įspūdingu atidavimo greičiu, tačiau šie privalumai pareikalaus solidžių investicijų.
„Sandberg USB-C PD 100W 38400“ išorinė baterija
„Sandberg USB-C PD 100W 38400“ išorinė baterija / N.Davalgos nuotr.
Temos: 1 Technologijos

Neseniai apžvelgėme labai įdomią „Sandberg All-in-1“ nešiojamąją bateriją, skirtą įkrauti ne tik telefonams, bet ir nešiojamiesiems kompiuteriams. Pavadinimas sufleruoja, kad ji bandė pasiūlyti maksimalų kiekį funkcijų – suderinamumą su skirtingais įrenginiais, bevielio įkrovimo galimybę ir panašius privalumus. Kad ir kaip tai džiugina, už tokius malonumus tenka sumokėti solidžią pinigų sumą, o papildomos funkcijos užima daugiau vietos ir prideda svorio.

Šiandien testuojama „Sandberg USB-C PD 100W 38400“ išorinė baterija pasižymi panašia kaina, turi mažiau papildomų privalumų, draugauja tik su USB-C jungtimi maitinamais nešiojamaisiais kompiuteriais, bet gali pasigirti didesne talpa ir aukštesniais įkrovimo greičiais.

N.Davalgos nuotr./Tvarkinga išorinės baterijos pakuotė
N.Davalgos nuotr./Tvarkinga išorinės baterijos pakuotė

Bandom!

Prieš tai išmėginta „Sandberg All-in-1“ baterija yra unikalus gaminys, prasilenkiantis su mums įprastu išorinės baterijos suvokimu. Tuo tarpu „Sandberg USB-C PD 100W 38400“ yra labai panaši į vien telefonams skirtus klasikinius modelius, tik žymiai didesnė, talpesnė ir galingesnė.

Gabaritai ir svoris yra silpniausia „Sandberg USB-C PD 100W 38400“ pusė. Atsižvelgiant į baterijos galimybes pykti negalime – niekada tokio tipo baterijos nebus kompaktiškos ir lengvos. Bendrą vaizdą pagerina ir solidumo suteikia kokybiškas aliuminio korpusas.

N.Davalgos nuotr./Baterijos korpusas yra didelis ir sunkus
N.Davalgos nuotr./Baterijos korpusas yra didelis ir sunkus

Nesunku nuspėti, kad pavadinime esantis skaičius šifruoja baterijos talpą – ji siekia net 38400 mAh. Vieną kartą užpildžius bateriją, jos pakaks beveik dvylika kartų įkrauti „iPhone 14“. Tai prilygsta pusės mėnesio ištrėmimui nuo elektros lizdo, realiame pasaulyje su tuo susidurti galėtų tik ekstremaliausius iššūkius priimantys drąsuoliai.

Talpa nėra svarbiausias dalykas, kuriuo išsiskiria „Sandberg USB-C PD 100W 38400“. Pagrindinis baterijos triukas yra galimybė 20 V įtampos linija tiekti net 100 W galią. Tai leidžia baterijai draugauti su didžiąja dalimi nešiojamųjų kompiuterių, turinčių USB-C įkrovimo jungtį.

N.Davalgos nuotr./Įkrauti nešiojamąjį kompiuterį – misija įmanoma
N.Davalgos nuotr./Įkrauti nešiojamąjį kompiuterį – misija įmanoma

Išorinę bateriją testavome naudodamiesi „Lenovo ThinkPad T480s“ nešiojamuoju kompiuteriu. Kompiuterio bateriją pavyko užpildyti du su puse karto. Tai pakankamai solidus pastiprinimas ilgesnėje kelionėje.

Užpildyti tokios talpos bateriją standartiniu telefono įkrovikliu gali užtrukti visą dieną. Mane išgelbėjo „Huawei Supercharger“ telefono įkroviklis, kuris 100 W galia bateriją užpildo per mažiau nei dvi valandas. Jeigu neturite kažko panašaus, iš karto galite planuotis papildomas išlaidas galingam įkrovikliui.

N.Davalgos nuotr./Be šio blokelio, baterijos užpildymas užtruktų labai ilgai
N.Davalgos nuotr./Be šio blokelio, baterijos užpildymas užtruktų labai ilgai

Išvados

„Sandberg USB-C PD 100W 38400“ siūlo viską ko reikia – didelę baterijos talpą, greitą jos užpildymą ir įrenginių iki 100 W palaikymą. Korpuso kokybė, dydis bei svoris taip pat paliko teigiamą įspūdį. Šioje serijoje yra ir mažesnės 20000 mAh talpos modelis, pasižymintis šiek tiek kuklesne įkrovimo galia. Atsižvelgiant į labai panašią kainą, šiandien testuotas modelis yra žymiai geresnis pasirinkimas.

Taip pat noriu pasidžiaugti, kad USB-C jungtis išstumia standartinius nešiojamųjų kompiuterių įkroviklius. Baigėsi laikai, kai skirtingo modelio nešiojamieji kompiuteriai turėjo unikalias jungtis, o galvojant apie įkrovimą kažkuo, ko nėra gamyklinėje komplektacijoje, pradėdavo pilti šaltas prakaitas. Dabar nebereikia matuoti jungties vidinių ir išorinių diametrų, užtenka pasitikrinti tik įtampą ir reikiamą galią.

N.Davalgos nuotr./Geras pasirinkimas, kainuojantis solidžią sumą
N.Davalgos nuotr./Geras pasirinkimas, kainuojantis solidžią sumą

Vienintelis dalykas, dėl ko tokios išorinės baterijos nebus sutinkamos šalia kiekvieno nešiojamojo kompiuterio yra kaina. Lietuvos parduotuvėse ji prasideda nuo 120 eurų. Ne kiekvienam yra reikalingas toks įrenginys, bet tiems, kam ilgas darbas be elektros lizdo yra aktualu, šį ar panašų įrenginuką turėtų turėti po ranka.

Ši kaina dar labiau išsipučia neturintiems naujos kartos telefono ir su juo komplektuojamo greito įkrovimo adapterio. Baterijos pildymas iš kompiuterio ar standartinio greičio įkroviklio užtruks visą amžinybę. Jeigu po ranka nėra galingo maitinimo blokelio, pilnai „Sandberg USB-C PD 100W 38400“ galimybes išnaudojantis 100 W adapteris papildomai pareikalaus bent pusšimčio eurų. Jį turint baterija užsipildys žaibiškai – vos per pusantros valandos.

Optimalus kompromisas ieškantiems geriausio kainos ir greičio santykio – 65 W galios įkroviklis, kuris yra trigubai pigesnis už 100 W variantą. Kitas išsigelbėjimo būdas – kompiuterio turimas įkrovėjas, tačiau šiuo atveju prarasite galimybę bateriją ir patį kompiuterį įkraudinėti vienu metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką