15min be reklamos

„Facebook“ nuolatos seka vartotojus, net kai šie neprisijungę

Socialinis tinklas „Facebook“ nuolatos seka vartotojus ir renka duomenis apie juos net tada, kai vartotojai neprisijungę prie sistemos.
Socialinis tinklas „Facebook“
Socialinis tinklas „Facebook“ / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Programišius Nikas Cubrilovicas išanalizavo į Facebook.com naršyklių siunčiamus duomenis. Jis aptiko pakeistus „cookie“ failus, atsirandančius išėjus iš „Facebook“ puslapio.

Šiuose failuose yra visa informacija, kuri reikalinga prisijungimui prie socialinio tinklo. Tai leidžia „Facebook“ specialistams renkant informaciją atskirti vieną vartotoją nuo kito.

Savo „Facebook“ puslapyje paspaudęs mygtuką „Atsijungti“, vartotojas iš tiesų lieka prisijungęs – tiesiog vieni „cookie“ failai keičiami kitais, sudarydami atsijungimo iliuziją.

Vartotojai neįtaria, kad „Facebook“ renka visą juos dominančią informaciją – kokiose interneto svetainėse lankosi vartotojas, kokiais servisais naudojasi ir, kalbant apie mobiliąją prieigą, kur jis yra.

„Facebook“ siekiant pagerinti savo įvaizdį, ši informacija primena vartotojams, kad jų asmeniniai duomenys nėra konfidencialūs.

Šaltinis: ZDnet.com.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką