2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Google“ pristatė naują operacinę sistemą „Android“ 5.0 „Lollipop“

„Google“ pristatė galutinę mobilios operacinės sistemos versiją „Android“ 5.0, kuri gavo kodinį pavadinimą „Lollipop“ (Ledinukas). Apie tai kompanijos tinklaraštyje pranešė „Android“ ir „Chrome“ padalinio vadovas Sundaras Pichai.
„Android Lollipop“ operacinė sistema
„Android Lollipop“ operacinė sistema

Preliminarią platformos versiją, kuri iki šiol buvo vadinama „Android L“, kompanija parodė 2014 m. birželio mėnesį, tuomet pasirodė kūrėjams skirta platformos versija.

„Google“ pratęsė tradiciją ir „Android“ pavadino saldumyno vardu, atsižvelgiant į jau panaudotas abėcėlės raides – ankstesnė „Android“ 4.4 versija vadinosi „KitKat“. Po naujos platformos debiuto prieš „Google“ būstinės pasirodys milžiniška ledinuko statula.

„Android“ 5.0 – tai jau 13-as stambus mobilios platformos leidimas, tačiau pirmas, kuris buvo sukurtas, vadovaujant padalinio vadovui S. Pichai.

Be to, įeinantys skambučiai nenutrauks programėlės naudojimo arba filmo peržiūros – vartotojas galės pasirinkti, ar atsakyti į skambutį, ar tęsti darbą toliau.

„Android“ 5.0 skiriasi gerokai perdaryta vartotojo sąsaja, kuri dar vadinama „materialiu dizainu“. Jis numato vizualinį „gilumą“ ir galimybę sekti šviesos šaltinį, įdiegtos apvalios piktogramos vietoje kvadratinių.

Platformoje numatyta funkcija „Pallete“, kuri leidžia kūrėjams automatiškai nustatyti paveiksliuko spalvas ir suderinti jas su naująja vartotojo sąsaja.

„Lollipop skirtas pasauliui, kuriame vartotojas visą dieną sąveikauja su daugybe skirtingų ekranų turinčių įrenginių – nuo išmaniųjų telefonų ir planšečių iki televizorių. Su „Lollipop“ taps lengviau tęsti darbą nuo tos vietos, kurioje jį baigėte – dainos, fotografijos, programėlės ir netgi neseniai atliktos paieškos užklausos iš vieno „Android“ įrenginio automatiškai bus pasiekiami kituose“, – teigiama „Google“ pranešime.

Kompanija žada, kad „Lollipop“ leidžia geriau kontroliuoti įrenginį: galima įjungti režimą „Priority“, kuris leis tik ribotam žmonių ratui susisiekti su vartotoju darbo metu, lygiai kaip ir pasirinktos programėlės – išsiųsti vartotojui pranešimą.

Į svarbius platformos pranešimus galima atsakyti tiesiai iš blokavimo ekrano. Be to, įeinantys skambučiai nenutrauks programėlės naudojimo arba filmo peržiūros – vartotojas galės pasirinkti, ar atsakyti į skambutį, ar tęsti darbą toliau.

„Android“ 5.0 numatyta akumuliatoriaus talpos išsaugojimo funkcija, kuri, „Google“ teigimu, pailgina mobilaus įrenginio darbo laiką apie pusantros valandos. Vartotojai galės matyti, kiek laiko liko iki to momento, kai reikės prijungti įkroviklį, o prisijungus prie elektros tinklo – kiek laiko liko iki pilno baterijos pasikrovimo.

„Lollipop“ leidžia sukurti kelias vartotojo paskyras viename įrenginyje, taip pat aktyvuoti svečio prieigos režimą. Įrenginio su naujuoju „Android“ blokavimui galima naudoti PIN kodą, slaptažodį, gestą arba išmaniojo telefono prijungimo prie patikimo įrenginio, pavyzdžiui, išmaniojo laikrodžio arba automobilio.

Savo ruožtu, programinės įrangos kūrėjai gavo daugiau nei 5 000 naujų instrumentų, kurie leis kurti „Android“ 5.0 skirtas programėles. Be to, naujoji platforma galės dirbti su 64 bitų procesoriais

Taip pat pranešama, kad su „Android“ 5.0 mobilieji įrenginiai gaus vadinamąjį „Kill Switch“ funkciją, kuri pavers prarastą arba pavogtą telefoną visiškai nenaudingu. Anksčiau atsirado galimybė nuotoliniu būdu blokuoti telefoną, o dabar – funkcija „Factory Reset Protection“, prašanti įvesti slaptažodį prieš atstatant sistemą į gamyklinius parametrus.

Savo ruožtu, programinės įrangos kūrėjai gavo daugiau nei 5 000 naujų instrumentų, kurie leis kurti „Android“ 5.0 skirtas programėles. Be to, naujoji platforma galės dirbti su 64 bitų procesoriais, taip pat veiks ir nebrangiuose telefonuose, kurie turi vos 512 MB operatyvios atminties.

„Android“ 5.0 „Lollipop“ taps prieinama vartotojams per artimiausias kelias savaites. Pirmieji naują operacinę sistemą gaus išmanieji telefonai „Nexus“ 4 ir „Nexus“ 5, planšetės „Nexus“ 7 ir „Nexus“ 10, taip pat mobilūs įrenginiai, kurie priklauso „Google Play Edition“ serijai.

Naujoji operacinė sistema bus gamykliškai įdiegta į naują išmanųjį telefoną „Nexus“ 6, planšetinį kompiuterį „Nexus“ 9 ir priedėlį „Nexus Player“, kurie buvo anonsuoti kartu su „Android 5.0“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką