Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Google“ stiprina „Gmail“ apsaugą išmaniųjų telefonų vartotojams

Kenksmingų nuorodų el. laiškuose paspaudimas dažnai veda prie rimtų nemalonumų: virusų, šnipinėjimo ir sukčiavimo atakų, rašoma pranešime spaudai.
„Gmail“ logotipas.
„Gmail“ logotipas. / Gmail.com nuotr.

Tokiu būdu platinta ne viena kenksminga ataka, kaip „BlackEnergy“, ar failus šifruojantis kenkėjas „Locky“. Siekdama apsaugoti išmaniųjų telefonų vartotojus nuo kibernetinio sukčiavimo atvejų, „Google“ stiprina savo el. pašto programėlės „Gmail“ apsaugą.

Šių metų gegužę „Google“ jau pristatė apsaugos nuo sukčiavimo funkciją „Android“ vartotojams skirtoje „Gmail“ programėlėje. Iki rugpjūčio pabaigos tokio pat patobulinimo sulauks ir „iOS“ vartotojai, naudojantys „iPhone“ ir „iPad“.

Apsaugos nuo sukčiavimo arba „anti-phishing“ funkcija įspės el. pašto „Gmail“ vartotojus apie el. laiškuose įterptas kenksmingas nuorodas, jei jos veda į nepatikimas svetaines. Jei vartotojas paspaus tokią nuorodą, jis bus dar kartą įspėtas, kad norima aplankyti svetainė yra fiktyvi, skirta sukčiauti siekiant išgauti finansinius, asmeninius ar kitus jautrius duomenis. Norėdamas atidaryti tokią svetainę, vartotojas turės prisiimti riziką sau.

Google nuotr./Bandant pasinaudoti įtartina nuoroda bus matomas toks pranešimas
Google nuotr./Bandant pasinaudoti įtartina nuoroda bus matomas toks pranešimas

„Nepaisant nuolatinių perspėjimų apie plintančius virusus ir kibernetines atakas, didžioji dalis saugumo incidentų kyla dėl vartotojų neapdairumo, spaudžiant kenksmingas nuorodas ar atidarant el. laiškuose prisegtus, virusais užkrėstus failus. Programišiai, pasitelkę socialinės inžinerijos priemones, lengvai apgauna patiklius vartotojus, siųsdami jiems neva oficialius el. laiškus, pagražintus žinomais logotipais ir atkartodami tokių laiškų turinį“, – pasakoja ESET saugumo sprendimus platinančios įmonės „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

Kenksmingų nuorodų atidarymas per pastaruosius dešimt metų išaugo kartu su išmaniųjų telefonų populiarumu. Pasak saugumo ekspertų, per telefoną internete naršantys vartotojai yra imlesni sukčiavimo atakoms, nes dažnai nemato, kur veda nuoroda dar prieš ją paspaudžiant.

Nors „iPhone“ telefonų naudotojai turi galimybę patikrinti, kur veda konkreti nuoroda prieš ją paspaudžiant, retas vartotojas naudojasi šia funkcija. Be to, dėl mažesnės telefono ekrano įstrižainės dažnai vartotojai nemato viso interneto svetainės adreso, o tai irgi leidžia juos suklaidinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius