15min be reklamos
2022 11 26, 10:01

Greičiausias SSD diskas? „Samsung 990 Pro“ apžvalga

2011-aisiais išleistas „Samsung SSD 830“ nustatė naujus SSD rinkos standartus, o jo kūrėjai sėkmingai išsilaikė viršūnėje iki pat šių dienų. Yra nemenka eilė gamintojų, turinčių planų iš „Samsung“ atimti karūną, tad naujojo „Samsung 990 Pro“ paskirtis yra užtikrinti, kad konkurentų siekiai nebūtų įgyvendinti.
Šis SSD žada aukščiausius spartos standartus
Šis SSD žada aukščiausius spartos standartus / N.Davalgos nuotr.
Temos: 3 Samsung Diskas SSD

Nuo pat SSD diskų gyvavimo pradžios, „Samsung“ produkcija buvo pats populiariausias pasirinkimas. Tokias pozicijas pavyko pasiekti karaliaujant patikimumo reitingų ir veikimo greičių lentelių viršūnėse. Tam nesutrukdė faktas, kad kompanija niekada nesiūlė biudžetinės klasės modelių – jeigu rinkotės pigiausią norimos talpos SSD diską, greičiausiai tai nebuvo „Samsung“ kūrinys.

Šiandien tikrinsime naujojo „Samsung 990 Pro“ disko suteikiamas galimybes. Jis yra ką tik debiutavęs aukščiausios klasės modelis, skirtas konkuruoti su stipriai pasirodžiusiais naujausiais „WD Black“ ir „SK Hynix Platinum“ serijų diskais.

N.Davalgos nuotr./ „Samsung 990 Pro“ SSD pakuotė
N.Davalgos nuotr./ „Samsung 990 Pro“ SSD pakuotė

Testui naudosime šiuo metu dažniausiai pasirenkamą 1 TB talpos versiją, daugiau duomenų kaupiantiems vartotojams siūloma ir dvigubai talpesnė modifikacija. Kitais metais planuojama pristatyti ir 4 TB talpos modelį – tai pirmas toks atstovas „Pro“ šeimoje. Kurdama šią kartą, „Samsung“ žengė žingsnį į priekį ir nusprendė atsisakyti 500 GB talpos modelių.

Detalus žvilgsnis

Mums pakliuvusi versija neturi aušinimui skirto radiatoriaus. Pasakoti apie tokio produkto dizainą būtų tiek pat skausmingą, kiek ir jums skaityti vizualiai niekuo neišsiskiriančio produkto aprašą. Yra pristatyta ir prašmatnesnė versija su RGB apšvietimą turinčiu radiatoriumi, tačiau ji į Lietuvos parduotuves dar nespėjo atkeliauti.

N.Davalgos nuotr./Paprastas ir tvarkingas dizainas, taip pat egzistuoja versija su radiatoriumi ir RGB apšvietimu
N.Davalgos nuotr./Paprastas ir tvarkingas dizainas, taip pat egzistuoja versija su radiatoriumi ir RGB apšvietimu

„Samsung“ yra vienas iš nedaugelio SSD gamintojų, produkcijoje naudojančių savos gamybos valdiklius ir atminties modulius. „990 Pro“ disko širdis – specialiai jam kurtas „Samsung S4LV008“ valdiklis. Pastarajam talkina 1GB talpos LPDDR4 spartinančioji atmintis, dirbanti 4266 MHz dažniu.

Diskas naudoja TLC tipo 176 sluoksnių atmintį. Šio disko pirmtakas „Samsung 980 Pro“ buvo pirmasis aukščiausios klasės „Samsung“ modelis, vietoj brangesnės MLC atminties, naudojantis TLC modulius. Gamintojas užtikrina, kad 1 TB modelis išgyvens bent 600 TB duomenų perrašymų.

N.Davalgos nuotr./Pasitraukus 500 GB diskams, 1 TB versija tapo prieinamiausiu variantu
N.Davalgos nuotr./Pasitraukus 500 GB diskams, 1 TB versija tapo prieinamiausiu variantu

„Samsung 990 Pro“ su kompiuteriu bendrauja per M.2 formato PCI-E 4.0 sąsają. Labai tikėtina, kad šiandien testuojame paskutinį „Samsung Pro“ serijos SSD diską, paremtą šia jungtimi – jo įpėdinis turėtų turėti naujos kartos PCI-E 5.0 prieigą. Ji leis greičiau įrašyti ar nuskaityti didelės apimties failus, tačiau kasdieninėse užduotyse didelio skirtumo pajusti neturėtumėme.

Testai

Iš „Samsung 990 Pro“ tikimės aukštų spartos rezultatų. Nieko nelaukdami leidžiame jam įrodyti savo vertę.

N.Davalgos nuotr./„Samsung 990 Pro“ rodo įspūdingus rezultatus
N.Davalgos nuotr./„Samsung 990 Pro“ rodo įspūdingus rezultatus

Teko susidurti su SSD diskais, testų metu parodžiusius aukštus skaičius, tačiau sunkiai susitvarkančiais su praktinėmis užduotimis. Tikiuosi, kad šį kartą taip nenutiks.

N.Davalgos nuotr./Praktinių testų rezultatai taip pat maloniai džiugina
N.Davalgos nuotr./Praktinių testų rezultatai taip pat maloniai džiugina

Šiais laikais pagaminti greitą SSD diską nėra paprasta. Net ir pasiekus norimą spartą, reikia išspręsti su kaitimu susijusius klausimus. Gamintojas žada, kad naujoji karta turės 50 proc. efektyvesnį energijos suvartojimą, nei pirmtakas „Samsung 980 Pro“.

Galime patvirtinti, kad tai yra tiesa – testų metu, disko temperatūra buvo normos ribose ir nekėlė jokių problemų. Prie to prisidėjo motininėje plokštėje esantis aušintuvas. Be jo pagalbos, SSD greitai pasiekia pavojingą 70 laipsnių ribą.

Išvados

Nė kiek nestebina, kad „Samsung 990 Pro“ parodė puikius rezultatus ir yra vertas greičiausio SSD disko vardo. Tai nėra kažkas netikėto, nes yra ir pats brangiausias variantas, skirtas namų vartotojams ir žaidėjams. Mūsų bandyta 1 TB versija šiuo metu kainuoja apie 180 eurų, o dvigubai didesnės talpos diskas yra vertas 330 eurų. RGB apšvietimą ir radiatorių turinti versija dar nespėjo atkeliauti į Lietuvą, bet galime nuspėti, kad ji bus 20 eurų brangesnė.

N.Davalgos nuotr./Šio SSD greitis yra puikus, bet už tai teks atitinkamai sumokėti
N.Davalgos nuotr./Šio SSD greitis yra puikus, bet už tai teks atitinkamai sumokėti

Nors „Samsung“ ir palieka konkurentus springti dulkėmis, už tai reikia solidžiai susimokėti. „990 Pro“ yra greitesnis už pagrindinį konkurentą „WD Black SN850X“, tačiau pastarojo kaina yra trisdešimčia eurų žemesnė. Galime apibendrinti, kad „Samsung 990 Pro“ yra sukurtas ne ieškantiems kažkokių kompromisų, o norintiems pačios aukščiausios spartos.

„Samsung 990 Pro“ neabejotinai džiugina dideliais greičiais, tačiau jam teks atlaikyti ne tik tiesioginių konkurentų spaudimą. Ar rinktis spartų 1 TB talpos diską, ar biudžetinės klasės 2 TB laikmeną, kiekvienas turėtų atsakyti pagal savo failų kaupimo įpročius. Pigiausi NVM-E sąsają turintys 2 TB diskai šiuo metu kainuoja nuo 150 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką