Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Gyvenimas be pastiprinančiųjų dozių: Japonija kuria ypatingą COVID-19 vakciną

Nors tai dar nėra oficiali informacija, tikėtina, kad ateityje kasmet skiepysimės nuo COVID-19. Sustiprinančioji dozė tikriausiai nebus paskutinė – omikron viruso versija jau ragina pagalvoti apie ketvirtąją dozę. Bet Japonijos mokslininkai mato ir kitą išeitį. Ir jų kuriama vakcina iš tikrųjų yra ypatinga.
Omikron atmaina į ligonines siunčia mažiau žmonių
Omikron atmaina į ligonines siunčia mažiau žmonių / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Tokijuje mokslininkai kuria naują COVID-19 vakciną. Jos pagrindu taps sėkmingiausia visų laikų vakcina, sukurta kovai su raupais. Mokslininkai paėmė raupų viruso pavyzdį, kuris negali sukelti ligos, ir dalį jo pakeitė SARS-CoV-2 baltymu. Vyriausiasis komandos mokslininkas Michinori Kohara mano, kad tokia prieiga ne tik paskatins organizmą kurti antikūnius, saugančius nuo COVID-19, bet ir sukurs ląstelių lygio imunitetą, kuris išliks žymiai ilgesnį laiką.

Eksperimentai su pelėmis parodė, kad aukštas antikūnų lygis išliko 20 mėnesių – vidutinį laboratorinių pelių gyvenimo laiką. Dvi dozės antikūnų kiekį padidino 10 kartų. Eksperimentai su makakomis parodė, kad skiepai efektyviai saugo nuo SARS-CoV-2 viruso. Ne tik nuo sunkių simptomų, bet ir nuo paties viruso – vos po 7 dienų po užsikrėtimo makakų organizmuose viruso jau nebuvo galima aptikti. Vakcina efektyviai saugo nuo keturių registruotų COVID-19 versijų. Tokijuje kuriama vakcina saugotų ir nuo omikron.

M.Kohara teigia, kad jo komandos kuriama vakcina nesukeltų stipraus šalutinio poveikio, nes naudojama viruso versija negali daugintis žinduolių organizmuose. Labai gerai ir tai, kad šią vakciną galima transportuoti kambario temperatūroje – tai stipriai palengvins logistines operacijas ir sumažins vakcinacijos kaštus.

Gerų naujienų daug, bet yra kelios ir ne tokios geros. Visų pirma, nors bandymai su gyvūnais yra sėkmingi, žmogus nėra nei makaka, nei pelė. Taigi, reikės ir klinikinių bandymų, kurie gali būti ne tokie sėkmingi. Geriausiu atveju, japoniškos vakcinos bus prieinamos tik 2024 metais. Blogiausiu – klinikiniai bandymai parodys, kad jos nėra pakankamai efektyvios ar saugios, kad būtų patvirtintos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius