Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 18, 08:00

„HUAWEI nova Y70“ ir „Y90“ – du skirtingi, kiekvienas savaip patrauklus

Nors telefonų gamintojai labiausiai didžiuojasi savo flagmanais, nes jie – geriausi modeliai, atskleidžiantys visą gamintojo potencialą ir inovacijas, tačiau pastaruoju metu vis daugiau susidomėjimo sulaukia „vidurinioji“ klasė. Skirtingi gamintojai į „viduriniąją“ klasę žiūri nevienodai – vieni visas geriausias idėjas skiria tik flagmanui, o „viduriniajai“ klasei jos atitenka vėliau, po metų ar dviejų, kiti pagalvoja apie tai, kad ir šios klasės telefonai galėtų stebinti, bei turėti tokių savybių, kokių neturi net gerokai brangesni telefonai.
„HUAWEI nova Y70“ ir „Y90“ – du skirtingi, kiekvienas savaip patrauklus
„HUAWEI nova Y70“ ir „Y90“ – du skirtingi, kiekvienas savaip patrauklus / „Huawei“ nuotr.

Ar telefonai „HUAWEI nova Y70“ ir „HUAWEI nova Y90“ gali nustebinti? Išsiaiškinkime: išbandžiau abu, jie skiriasi ne tik kaina, bet ir savybėmis. Ir šiuo atveju, ne kainų, o savybių skirtumai nulems kuris iš šių dviejų įrenginių vartotojui bus priimtinesnis.

Pradėkime nuo „HUAWEI nova Y70

„HUAWEI nova Y70” dizainas – patrauklus, galinis šio telefono dangtelis yra blizgus. Bet šiame telefone svarbiau ne dangtelis, o kas yra po juo. Tačiau iš pradžių įjunkime – nusistebėsite kaip gerai veikia piršto antspaudo ar veido atpažinimo funkcijos, kaip greitai jis pradeda dirbti.

„Huawei“ nuotr./Huawei nova Y70
„Huawei“ nuotr./Huawei nova Y70

Baterija, kuria galima pasitikėti

Pirmas dalykas į ką atkreips dėmesį kiekvienas, besidomintis „HUAWEI nova Y70” telefonu – 6000 mAh talpos baterija. Kai rinkoje pasirodė „power” bankai, jų talpa buvo kelis kartus didesnė nei to meto telefonų baterijų talpa. Faktas, kad ir šiais laikais galima įsigyti 6000 mAh talpos „power” banką, daug ką pasako apie „HUAWEI nova Y70” baterijos talpą. Tačiau jau kelis metus HUAWEI siūlomame žaidime „telefone, dirbk labai ilgai” dalyvauja ne tik baterija, bet ir unikali išmani „Huawei” energijos taupymo technologija, kuriai vadovauja dirbtinis intelektas, optimizuojantis energijos suvartojimą įvairiose telefono veiklos srityse. DI savo darbą atlieka nematomai ir idealiai, nes gana intensyviai dirbdamas su „HUAWEI nova Y70”, šį telefoną įkraudavau tik du kartus per savaitę. DI randa viską, ką galima išjungti, kad telefonas veiktų kuo ilgiau. Tad jo dėka išmanusis telefonas gali veikti iki 12 valandų ilgiau. Nė vienas kitas telefonas, su tos pačios talpos baterija, neparodė tokių gerų rezultatų, kokius rodė „HUAWEI nova Y70”. Be to, kai mano išmanusis laikrodis pareikšdavo, kad tuoj išsijungs, nes baterijoje nebeturi energijos, „HUAWEI nova Y70” telefoną aš net naudojau kaip „power” banką.

„Huawei“ nuotr./Huawei nova Y70
„Huawei“ nuotr./Huawei nova Y70

Tačiau jei kalbėčiau tik apie baterijos talpą, atskleisčiau tik pusę žavesio. Kita pusė – supergreitas įkrovimas (kroviklis „SuperCharge 22,5 W”) . Po keliolikos įkrovos minučių, galėjau peržiūrėti 2 valandų filmą. Įkrovimas ne tik labai greitas bet ir saugus, nes telefone integruota 13 lygių įkrovimo apsauga.

„HUAWEI nova Y70” ličio jonų baterija pasižymi didesniu energijos tankiu, pastebėjau, kad jos savaiminis išsikrovimas yra lėtesnis nei kitų baterijų, įkrovimo metu ji mažiau kaista, nešvaisto energijos aplinkos šildymui. Žodžiu, jei kelias dienas nuošaliame ežere gaudyčiau didelius karpius, ar keliaučiau Alpių takais, šiam telefonui patikėčiau savo akimirkas – ne dėl to, kad jis labai gerai fotografuoja, o dėl to, kad jis tą būtinai padarys, nes jam užteks energijos.

Ekranas, kurį gerai matysite

Kitas, neabejotinas „HUAWEI nova Y70” privalumas yra didelis 6,75 colio ekranas, kurio 90,26 proc. ploto yra naudingas. Ekranas pakankamai ryškus, kad būtų galima net saulėtu oru skaityti įvairią informaciją. Su kasdienėmis užduotimis1600×720 skiriamosios gebos ekranas susidoroja be vargo. „HUAWEI nova Y70” telefone įdiegta išmani ekrano pritemdymo funkcija (testo metu visada veikusi tinkamai) ir elektroninės knygos funkcija (patogesniam ir komfortiškesniam skaitymui).

Šiame skyriuje norėčiau paminėti ir patrauklią garso sistemą – neblogai žemus ir vidurinius dažnius atkuriantis garsiakalbis aplink save sukuria erdvinį 3D garsą. Smulkmena, bet labai maloni kai žiūri filmą.

„Huawei“ nuotr./Huawei nova Y70
„Huawei“ nuotr./Huawei nova Y70

Kamera, kuri viską fiksuoja

„HUAWEI nova Y70” kameros bloke yra trys moduliai: pagrindinė HD kamera 48 MP (f/1,8), plataus kampo kamera 5 MP ( f/2,2) ir ryškgylio kamera 2 MP (f/2,4). Taip pat ir priekinė 8 MP (f/2,0) kamera. Tokią kamerų bloko sudėtį galima vertinti kaip standartinę. Tačiau yra keletas funkcijų, kurių „viduriniojo” lygio įrenginiai paprastai neturi: pavyzdžiui, pagrindinė „HUAWEI nova Y70” kamera gali įrašyti 1080p vaizdo įrašus ne tik 30, bet ir 60 kadrų per sekundę greičiu. Be to, filmuojant galima pagrindinę kamerą perjungti į plačiakampę ir atvirkščiai – filmavimas nebus pertrauktas.

Įranga, kuri visiems padeda

Standartinė išmanaus telefono „HUAWEI nova Y70” atminties konfigūracija – 4GB operatyviosios ir 128 GB pastoviosios. „Vidurinėje” klasėje – įprasti dydžiai, todėl šis išmanusis telefonas veikia stabiliai, jo atmintis „išlaiko” iki 7-8 aktyvių programų. Atitinkamos talpos „microSD” kortele atmintį galima praplėsti iki 512 GB, o jei to nereikia, į kortelės vietą laikiklyje galima įdėti antrą SIM kortelę.

Apskritai, „Huawei nova Y70” yra tvirtas pozicijas užsiėmęs viduriniosios klasės telefonas, patikimas kasdienių užduočių vykdytojas.

Pereikime prie „HUAWEI nova Y90

Nepaisant to, kad „HUAWEI nova Y90” yra „viduriniosios” klasės telefonas, jo dizainas artimesnis flagmanams ir skiriasi nuo „HUAWEI nova Y70” dizaino. Vizualiai prietaisas panašesnis į „Huawei Mate 40”. Jo 6,7 colių LCD ekraną apgaubia ypatingai ploni (tik 1,05 mm) rėmeliai. Galinį naujojo telefono dangtelį puošia „Huawei Mate 40” savininkams pažįstamas kamerų bloko žiedas – žavus dizaino elementas papuoštas CD paviršiaus tekstūra. Įvertinkite ir fantastiškas dangtelio spalvas: juodą kaip naktis, žalią kaip smaragdas ir mėlyną kaip krištolas. Jei kam kliūna blizganti galinio skydelio apdaila, tai galiu pasakyti, kad ant jos nelieka pirštų atspaudų. Išbandykite patys!

„Huawei“ nuotr./Huawei nova Y90
„Huawei“ nuotr./Huawei nova Y90

Įjunkime ir vėl nustebsime kaip gerai veikia piršto anspaudo ar veido atpažinimo funkcijos – niekas nestringa, nestabdo, telefonas įsijungia labai greitai.

Šia baterija irgi galima pasitikėti

Telefono „HUAWEI nova Y90” baterija yra mažesnės talpos, nei pigesnio „Y90” modelio – 5000 mAh, bet sutikite, talpa pakankama didelė, jos visiškai pakanka HUAWEI siūlomame žaidime „telefone, dirbk labai ilgai”, kuriame, kaip jau minėjau, dalyvauja ne tik baterija, bet ir DI vadovaujama „Huawei” energijos taupymo technologija.

Kalbant apie supergreitą įkrovimą, šiuo atveju jau turime ne „SuperCharge 22,5 W”, o kur kas galingesnę versiją „SuperCharge 40 W”. Didesnė galia – dar greitesnis įkrovimas. Be to telefone įdiegta 22 lygių įkrovimo apsaugos sistema, stebinti baterijos temperatūrą, įtampą bei kitus parametrus.

Ekranas negali nežavėti

„HUAWEI nova Y90” turi 6,7 colių, 2388 x 1080 rezoliucijos ekraną, atsinaujinantį 90 Hz dažniu. Ekrano apvadai – vos 1,05 mm, tad net 94 proc. ekrano ploto yra naudingas. Visi supranta, kad telefone kiekviena ekrano colio dalis yra labai svarbi, nes – geresnis matymas, geresnis informacijos skaitymas, geresnis mūsų poreikių tenkinimas. Ekranas turi išmanias akių apsaugos funkcijas, veikiančias pakankamai tiksliai, neerzinančiai, tad testo metu, mintis jas išjungti nekilo.

„Huawei“ nuotr./Huawei nova Y90
„Huawei“ nuotr./Huawei nova Y90

Dar vienas žavus dalykas – 270 Hz atsinaujinimo dažniu veikiantis ekrano lietimo jutiklis. Visi jūsų pirštų judesiai bus fiksuojami itin tiksliai, tad naršymai, žaidimai vyks sklandžiai.

Kamera, kuri išspręs jūsų problemas

Neseniai viename draugų susibūrime kažkas manęs paklausė: kokios technikos reikia, kad galima būtų normaliai nufilmuoti vlogo fragmentą? Kokie mikrofonai, garso plokštė, kamera ir pan.? Kaip tik tuo metu kišenėje turėjau testuojamą „HUAWEI nova Y90” ir čia pat atlikome mažą eksperimentą, kurį vėliau pakartojau dar kelis kartus. Turiu pasakyti, kad rezultatu likau patenkintas, tad įsigiję „HUAWEI nova Y90” techninę vlogų kūrimo dalį būsite išsprendę. Liks kūrybinė. „HUAWEI nova Y90” palaiko naujoviškas fotografavimo ir vaizdo filmavimo funkcijas, padedančias naudotojams per trumpą laiką įvaldyti vlogų filmavimą. Gražius naktinius vaizdus padės užfiksuoti funkcija „Super Night Shot”, jaudinančias dinamiškas akimirkas – „AI Snapshot”. Be to, telefonas turi daugybę įvairių integruotų vaizdo įrašų šablonų, galimybę kurti nepertraukiamą vaizdą priekine ir galine kameromis, jas perjungiant.

„HUAWEI nova Y90” kamerų bloką sudaro didelės raiškos (50 MP, f/1,8) pagrindinė kamera, 2 MP (f/2,4) gylio jutiklis ir 2 MP (f/2,4) makro kamera. Galbūt norėčiau ir ketvirtos – plačiakampės kameros, bet kaip jau rašiau: kartais nepamirštu pasižiūrėti ir į kainą.

Telefono priekinė kamera – 8 MP (f/2,0).

Įranga įvairiems darbo ir poilsio scenarijams

Išmanaus telefonas „HUAWEI nova Y90” turi 6GB operatyviosios ir 128 GB pastoviosios atminties. Darbo našumu rūpinasi aštuonių branduolių procesorius „Qualcomm Snapdragon 680”. Telefonas dirba gretai, patikimai, galima vienu metu atidaryti daug langų ir jis jūsų nestabdys.

Bet labai norėčiau pabrėžti ir tą fantastišką šio telefono ir HUAWEI kompiuterio bevielį ryšį, kai nešiojamame kompiuteryje akimirksniu galite pasiekti telefono dokumentus ar vaizdo įrašus („PC Manager” funkcija), kai mobilusis telefonas akimirksniu tampa kompiuterio disku, tad failų valdymas – vienas malonumas. Mane visada žavi, kai skirtingi įrenginiai tampa vienu organizmu ir turiu pasakyti, kad HUAWEI tokiems sprendimams skiria labai daug pajėgų.

Kaip galima būtų keliais žodžiais vertinti „HUAWEI nova Y90”? Kaip tvirtas pozicijas užsiėmusį „viduriniosios” klasės telefoną, patikimą kasdienių užduočių vykdytoją? Toks yra pigesnis „Y70” modelis, o „HUAWEI nova Y90” taikosi į aukštesnę klasę. Sakyčiau, kad jis puikiai papildo flagmanus, yra patrauklus savo kaina, dizainu, o jo naudotojų ratas gali būti labai platus – telefonas patikimai tarnaus tiek studentams, tiek biurų darbuotojams, tiek socialinių tinklų turinio kūrėjams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką