„Šešiolika iš G20 šalių vadovų aktyviai naudoja „Twitter“ viešajai diplomatijai“, – teigia Matthias Lufkensas iš komunikacijų bendrovės „Burson-Marsteller“, atlikusios tyrimą.
„Tačiau liūdna matyti, kad Kinijos, Saudo Arabijos, Indonezijos ir Italijos valstybių ir vyriausybių vadovai vis dar neprisijungę prie „Twitter“, – pridūrė jis.
Beveik du trečdaliai pasaulio lyderių naudojasi šiuo mikrotinklaraščiu, tačiau mažiau nei pusė jų „Twitter“ naudoja bendrauti su kolegomis.
Europos Sąjungos prezidentas Hermanas van Rompuy (@euHvR) – daugiausiai kontaktų užmezgęs politikas, sekantis 11 savo kolegų bei sekamas jų.
Tačiau 35 pasaulio lyderiai, tarp jų – ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, neseka jokių kitų „Twitter“ naudotojų.
Tyrimo, kuriame analizuota 264 vyriausybių paskyrų 125 šalyse, duomenys taip pat rodo, kad daugiau kaip ketvirtadalis seka JAV prezidento Baracko Obamos žinutes.
Pats B.Obama (@BarackObama) seka dviejų kitų šalių vadovus: Norvegijos premjerą Jensą Stoltenbergą ir Rusijos premjerą Dmitrijų Medvedevą.
Tyrimas taip pat parodė, kad politikai į „Twitter“ atsigręžia per rinkimines kampanijas, tačiau kai būna išrenkami, jų mikrotinklaraštyje įsivyrauja tyla.
Savo sekėjus po to, kai pradėjo eiti naujas pareigas, apleido Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (@FHollande) ir Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff (@DilmaBR), teigiama tyrime.
„Twitter“ paslaugomis naudojasi ir mažos šalys, norinčios įsitvirtinti pasaulio žemėlapyje. Pavyzdžiui, Dominykos respublikos prezidentas Danilo Medina bendrauja su 71 pasaulio lyderiu.
Ir nors prezidentas B.Obama yra labiausiai sekamas lyderis politikos srityje, su 17 mln. „Twitter“ sekėjų minia jis užima šeštą vietą.
Vienu laipteliu aukščiau už jį – dainininkė Britney Spears, o pirmoji vieta priklausa 27 mln. sekėjų turinčiai Lady Gaga.