Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Ieškantiems namų apsaugos kameros: į ką būtina atkreipti dėmesį

Technologijos mums padeda ne tik bendrauti, bet ir būti saugesniems. Jeigu nusprendėte pasirūpinti namų saugumu – be išmanių sprendimų čia taip pat neapsieisite. Šiuolaikinės namų apsaugos kameros diegiamos neįtikėtinai paprastai bei pasižymi patogiu valdymu išmaniajame. Renkantis tinkamiausią iš jų „Tele2“ rekomenduoja įvertinti keletą svarbių parametrų.
Apsaugos kamera
Apsaugos kamera / 123RF.com nuotr.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pateikė patarimus, į ką vertėtų atkreipti dėmesį namų apsaugos kameros paieškose.

Laidams – „būti ar nebūti“?

Jei anksčiau vaizdo stebėjimo sistemą turėjo diegti patyręs meistras, šiandien šia įranga pradėti naudotis kur kas paprasčiau. Ir taip nutiko dėl to, jog rinkoje paplito belaidės apsaugos kameros su ypač paprastu diegimu.

Tačiau viena dažniausių abejonių svarstant belaidės kameros įsigijimą – ar tokios kameros baterija nereikalaus nuolatinės priežiūros? Nerimauti neverta, mat įprastoje 5500mAh talpos ličio baterijoje esančios energijos pakanka iki pusantro mėnesio, o prijungus specialią stotelę – dar ilgiau. Kai kurios kameros be įkrovimo veikia 6 ar net 12 mėnesių. Rinkoje taip pat yra kamerų, pavyzdžiui, gamintojo „Reolink“, turinčių papildomą saulės bateriją.

Interneto ryšys

Jeigu stebite namus, kuriuose veikia kokybiškas interneto ryšys, tuomet išmanioji kamera veiks prisijungusi prie jo. Tačiau jeigu norite stebėti sodo namelį, kuriame interneto ryšio neturite, tuomet vertėtų rinktis kameras su SIM kortele.

Vaizdo įrašų išsaugojimas. Šiuolaikinės namų apsaugos kameros gali įrašyti ir transliuoti net ir aukštos raiškos FullHD vaizdą, kuris fiksuoja smulkias, bet reikšmingas detales. Užfiksuotą vaizdą galima stebėti tiesiogiai arba peržiūrėti įrašus, išsaugotus atminties kortelėje ar saugiai užšifruotuose interneto debesyse.

Žinoma, kur kas saugiau rinktis kameras, kurių vaizdo įrašai išsaugomi interneto serveriuose – įsibrovėliams ar gamtos stichijoms sugadinus įrenginį neprarasite iki tol kamera užfiksuotų vaizdų.

Naktinis filmavimas

Vienas didžiausių apsaugos kamerų privalumų yra galimybė įrašyti spalvotą naktinį vaizdą pašvietus integruotu LED žibintu. Todėl rekomenduojama pasidomėti, ar jūsų išsirinktas stebėjimo įrenginys turi šią funkciją. Tokios kameros paprastai gali įrašyti ir nespalvotą vaizdą – tada kamera visiškoje tamsoje mato toliau.

123RF.com nuotr./Vaizdo stebėjimo kameros
123RF.com nuotr./Vaizdo stebėjimo kameros

Valdymas telefone

Daugiau ramybės ilgesniam laikui išvykę iš namų turėsite tada, kai prireikus galėsite tiesiogiai stebėti, kas vyksta namuose ar kieme.

Dauguma belaidžių apsaugos kamerų valdomos tiesiog išmaniuoju telefonu, per joms skirtą aplikaciją. Tai patogu ir dėl to, jog susieję vaizdo kamerą su savo išmaniuoju telefonu galėsite valdyti kamerą iš bet kurio pasaulio kampelio, o pranešimus apie netikėtus pokyčius gausite akimirksniu.

Garsiniai signalai ir įrašai

Ypač pravartu, jei namų apsaugos kamera turi integruotą garsiakalbį ir mikrofoną įspėjimams realiu laiku. Integruotas garsiakalbis leis jums balsu perspėti įsibrovėlį, nuraminti kieme įsisiautėjusį augintinį ar realiu laiku pasikalbėti su prie durų laukiančiu kurjeriu.

Kai kurios kameros netgi gali atpažinti judesį ir savaime per garsiakalbį paleisti iš anksto įrašytą balso įrašą, taip pat įrašyti ne tik vaizdą, bet ir garsą. Štai, pavyzdžiui, programėle valdoma, belaidė lauko ir vidaus vaizdo kamera „EZVIZ C3W Color Night Vision“ ne tik turi visas šias garsines funkcijas, bet kartu su garsiniu signalu įjungia ir ryškią šviesą įsibrovėlio dėmesiui atkreipti.

Matymo kampas ir atstumas

Kai kalbame apie namų saugumą, svarbus kiekvienas kampelis. Todėl kuo platesnis kameros matymo kampas, tuo daugiau ramybės. Štai, pavyzdžiui, laisvai pastatoma vidaus kamera EZVIZ C6CN vaizdą fiksuoja 360 laipsnių kampu, o lauko kamera EZVIZ C3A pasižymi plačiu 125 laipsnių matymo kampu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Naujos stebėjimo kameros Gedimino prospekte
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Naujos stebėjimo kameros Gedimino prospekte

Taip pat svarbu įsivertinti stebimos patalpos ar kiemo dydį ir įsitikinti, kad kamera vaizdą fiksuoja pakankamai toli. Pasirinkimo rinkoje yra pakankamai – vos nuo kelių iki keliasdešimt metrų atstumu fiksuojamo vaizdo.

Bazinė stotelė

Kai kurie gamintojai šalia išmaniųjų vaizdo stebėjimų kamerų siūlo ir specialias bazines stoteles. Kam jos reikalingos? Šių stotelių privalumas – galimybė kelias gamintojo kameras sujungti į vieną ekosistemą. Telefone įsidiegę įrenginio aplikaciją, visas kameras valdysite vienoje vietoje – programėlėje.

Kai kurios stotelės gali sujungti ne tik stebėjimo kameras, bet ir išmanų durų skambutį su integruota vaizdo kamera. Tokią galimybę siūlo gamintojas „Eufy“ – prie bazinės stotelės „HomeBase“ galima prijungti iki 16-os įrenginių.

Kitos funkcijos

Jeigu norite dar išmanesnės namų apsaugos, atkreipkite dėmesį į tai, ar kamera turi žmogaus bei veido atpažinimo funkcijas, taip pat ar galima nustatyti aktyvias stebėjimo zonas. Ypač pravartu, kai vidaus namų kameros turi integraciją su išmaniaisiais asistentais, pavyzdžiui, „Apple HomeKit“, „Google Home Assistant“ ar „Amazon Alexa“. Kameros valdymas šiais asistentais yra patogesnis ir intuityvesnis.

Nors šiuolaikinės kameros išsiskiria minimalistiniu dizainu, patogiu ir paprastu tvirtinimu, prieš įsigydami įrenginį įsitikinkite, ar tvirtinimo būdas jums yra tinkamas numatytoje namų vietoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius