Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Interneto sensacija tapusi popiežiaus nuotrauka: kaip atpažinti netikrus vaizdus?

Šią savaitę internetą drebina vaizdas, kuriame popiežius Pranciškus dėvi stilingą baltą pūkinę striukę. Daugelis internautų nustebo sužinoję, kad šio vaizdo autorystė priklauso sparčiai tobulėjančiam dirbtiniam intelektui. Kaip atpažinti dirbtinio intelekto įrankių sugeneruotus vaizdus?
DI sugeneruota nuotrauka
DI sugeneruota nuotrauka / Lon Tweeten @art_is_2_inspire, Instagram)

„Dirbtinis intelektas (DI) geba sukurti itin tikroviškas, kokybiškas iliustracijas. Itin sparčiai tobulėjant dirbtinio interneto technologijoms, DI sugeneruotus vaizdus atskirti nuo realių nuotraukų ar menininkų darbų tampa vis sunkiau, todėl vis dažniau apsigauname. Visgi yra kelios gudrybės, padėsiančios atskirti sugeneruotus vaizdus nuo realių. Tai aktualus siekiant užkirsti kelią melagingų naujienų plitimui“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Dirbtinis intelektas nesupranta fizikos dėsnių

Nors internete plačiai aptarinėjamas vaizdas, kuriame popiežius Pranciškus dėvi stilingą pūkinę striukę, iš pirmo žvilgsnio atrodo itin realistiškai, vis tik geriau įsižiūrėjus, galima pamatyti kelias realybės neatitinkančias detales.

„Pirmąjį broką nuotraukoje galima pastebėti pažiūrėjus į popiežiaus Pranciškaus veidą – atrodo, kad jo akies vokas susilieja su akiniais ir pereina į šešėlį, esantį ant veido. Žiūrint į nuotraukos viduryje esantį kryžių, galima matyti tik vieną grandinėlės dalį, kita – kažkur dingusi. Taip pat Katalikų bažnyčios vadovo pirštai apglėbia orą, o ne kavos puodelį, kurį jis nešasi. Tiesa, rankoje esantis puodelis, taip pat matomas neryškiai“, – vardija „Bitės Profas“.

Anot išmaniųjų įrenginių eksperto, DI programos geba gerai kopijuoti ir sujungti elementus, tačiau jos vis dar nesupranta fizikos dėsnių – nesuvokia, kodėl kryžius neturėtų pakibti ore arba, kad akiniai ir už jų esantis šešėlis nėra tas pats objektas, nors ir siejasi.

Atkreipkite dėmesį į smulkias detales

Norint išvengti situacijų, kai DI sugeneruotas vaizdas palaikomas tikra nuotrauka, verta žinoti, į kokias detales atkreipti dėmesį. Tiesa, netolimoje ateityje padėti atpažinti DI sugeneruotą nuotrauką padės ir išmanūs įrankiai. Visgi šiuo metu prieinami įrankiai vis dar nuvilia patikimumu ir tikslumu.

„Visų pirma reikėtų įvertinti bendrą nuotraukos vaizdą – dirbtinai sugeneruotoje nuotraukoje objektai gali atrodyti lyg nupiešti, matomas fonas neryškus ir labiau primenantis kokią nors tekstūrą. Netikrą nuotrauką taip pat gali išduoti joje pavaizduoto žmogaus veido asimetrija – skirtingo dydžio akys, dantys ne burnos centre, trūkstamos objektų dalys, o maži objektai, pavyzdžiui, akiniai, susilieję su oda“, – aiškina M.Vrubliauskas.

Pasak „Bitės Profo“, ar sugeneruotas vaizdas bus tikroviškas, priklauso nuo aprašymo sudėtingumo. Kuo daugiau detalių pateiksite programai, tuo didesnė tikimybė, kad norimame vaizde bus daugiau neatitikimų ir nerealistiškų objektų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus