Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 15, 23:07

„iOS 9“: ar verta įsirašyti naują „Apple“ operacinę sistemą?

Jau nuo rugsėjo 16 dienos galima atsisiųsti naują „Apple“ operacinę sistemą „iOS 9“. Ji žada ilgesnį „iPhone“ ir „iPad“ baterijų veikimo laiką, išmanesnę „Siri“ ir patogų daugiafunkcinį režimą – bet ar pažadai bus ištesėti ir ar tikrai verta atnaujinti seną operacinę sistemą?
„iPhone 6s Plus“
„iPhone 6s Plus“ / Scanpix nuotr.

Į šį klausimą atsako „iOS 9“ išmėginęs „The Guardian“ žurnalistas Samuelis Gibbsas.

Anot jo, pirmas dalykas, kurį pastebėsite įsirašę naują operacinę sistemą, bus naujovių trūkumas. „iOS 9“ atrodo visai kaip „iOS 8“, o pokyčiai – labai subtilūs.

Pirmas dalykas, kurį pastebėsite įsirašę naują operacinę sistemą, bus naujovių trūkumas. „iOS 9“ atrodo visai kaip „iOS 8“, o pokyčiai – labai subtilūs.

S.Gibbsas teigia savaitę nepastebėjęs, kad buvo pakeistas šriftas – „iOS 9“ vietoje tradicinės „Helvetica" naudojamas „San Francisco“.

Pirmą kartą pristatytas su „Apple Watch“, „San Francisko“ žada į ekraną sutalpinti daugiau teksto. Jis kaip tik tai ir daro, tačiau pokytis iš pirmo žvilgsnio sunkiai pastebimas.

Pranešimų centro žinutės dabar bus sunumeruotos nuo 1 iki 10 chronologiškai ir tai yra kur kas patogiau, tačiau „iOS 9“ vis dar nerasime „clear all“ mygtuko.

Kortelės, viešasis transportas ir geresnė klaviatūra

Vienas iš didžiausių vizualinių skirtumų operacinėje sistemoje yra neseniai panaudotas programėlių jungiklis. Dvigubas pagrindinio mygtuko paspaudimas išdidina korteles, taigi galite lengviau pamatyti, kas vyksta, prieš atidarydami aplikaciją.

Keletas „Apple“ programėlių taip pat buvo pagerintos. „Notes“ programėlė dabar palaiko piešimą ir galimybę įdėti nuotrauką, tačiau tik tuomet, jei joms sinchronizuoti naudojate „iCloud“ paskyrą.

„Apple“ žemėlapiai taip pat pat turi ir viešojo transporto kryptis, tačiau dar nėra tokie geri, kaip „Google Maps“ ar „Citymapper“.

Telefono aplikacija stengsis identifikuoti nežinomus numerius pagal jūsų el. paštą arba nusiųs apytikslę buvimo vietą remdamasi telefono numeriu.

Su „iOS 9“ taip pat bus paliesta ir „Apple“ naujienų aplikacija, taigi bus galimybė gauti koncentruotas naujienas iš įvairiausių šaltinių.

„Apple“ klaviatūrą taip pat kur kas paprasčiau naudoti, nes jos simboliai dabar bus rašomi ir mažosiomis raidėmis – paspaudus „shift“ klaviatūros mygtuką raidės bus didžiosios arba mažosios.

„Swiftkey“ ir kitos klaviatūros šią funkciją turėjo nuo „iOS 8“ paleidimo. Klaviatūra taip pat rodys iškirpimo (cut), kopijavimo ar formatavimo mygtukus, nors kartais, kad šios pasimatytų, „iPhone“ privalės būti paverstas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką